На Буковині щодня чоловіки призовного віку намагаються незаконно перетнути кордон.
Про це "МБ" розповів начальник пресслужби ДПСУ в області Ігор ЗАРУДНЄВ.
"Ситуація із незаконним перетином кордону залишається складною. Намагаються перейти до Румунії або Молдови поза пунктами пропуску. Найбільше спроб – на кордоні з Румунією", – розповідає Ігор Заруднєв.
Щоб потрапити до Румунії або ж Молдови, порушники кордону використовують різні схеми. Шукають провідників, підробляють документи або ж намагаються підкупити прикордонників.
Схема 1. Тікають горами, лісами та полями або ж шукають провідників через "Телеграм"
"У такий спосіб поза пунктами пропуску намагаються перетнути як кордон із Молдовою, так і з Румунією. Не лякають ні гори, ні річки. Бували випадки, коли намагалися перетнути кордон і горами, і лісами, і річками. Бувало, що декому з утікачів ставало зле. Одного разу чоловік заблукав у лісі, зателефонував на "101" і викликав рятувальників. Його знайшли й доправили його до лікарні. Пам’ятаю й випадок, коли четверо чоловіків призовного віку намагалися переплисти холодну річку на надувному матраці. Це трапилося у квітні минулого року. Цього ж року група осіб знайшла провідника через соцмережу "Телеграм". Він надсилав їм вказівки, як перетнути кордон поза пунктом пропуску. Послуги оцінив по 4000 євро з особи", – каже прикордонник.
Схема 2. Липові документи ТЦК
"Йдеться про те, що закон дозволяє людям, не придатним до військової служби, законно перетинати кордон. Такі документи ми дуже ретельно перевіряємо і виявляємо підроблені", – каже Ігор Заруднєв.
Схема 3. Підроблені посвідчення осіб з інвалідністю
"Якщо говорити про осіб з інвалідністю, то закон передбачає варіант супроводу родичів з інвалідністю: людина оформляє догляд і може разом зі своїм підопічним виїхати за кордон. Проте підробок багато. Що стосується відміток Міністерства закордонних справ та Державної міграційної служби, то є категорія людей, які є громадянами України, але постійно живуть за кордоном. Це дає їм право перетинати кордон. У їхньому паспорті є спеціальна відмітка. Аферисти ж намагаються підробити таку позначку за чималі гроші", – зауважує офіцер.
Схема 4. Спроби підкупу прикордонників
"Громадяни призовного віку намагаються на пункті пропуску купити собі виїзд за кордон за хабарі. Ті, хто пропонує хабар, нестимуть кримінальну відповідальність", – пояснює І. Заруднєв.
Схема 5. Підробка паспортів
"Чоловіки підробляють паспорти і видають себе за іноземців. Ці ознаки підробки легко помітити", – підсумовує офіцер.
Схема 6. Укладання фіктивних шлюбів
"Часто чоловіки призовного віку укладають фіктивний шлюб з жінками з інвалідністю. Так намагаються поїхати за кордон", – додає І. Заруднєв.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-09-2024, 19:40
0
2 648