Вимушені переселенці з Маріуполя і Краматорська оселилися у відновленій історичній будівлі в центрі Чернівців.
Про це повідомляє Чернівецька Регіональна Асоціація Соціального Розвитку.
– Від початку війни ми орендували житло у Чернівцях, - каже Максим з Краматорська. - Разом з комунальними послугами виходило 500 доларів на місяць. Заробити стільки та ще й прогодувати сім’ю в Чернівцях було не під силу. Коли витратили усі свої заощадження, уже збиралися повертатися назад на Донеччину. Отримати безкоштовне житло, наприклад у модульному містечку на околиці міста, ми не могли. Його давали лише деяким категоріям ВПО - здається, багатодітним, з інвалідністю тощо. Нам дуже пощастило, що організація, в якій я волонтерив, дозволила тут жити. Для дітей це дуже зручно - садочок, гуртки, парк поруч.
Гідні житлові умови для них створили благодійники з організації “Щаслива сім’я” завдяки багатьом донорам. Її представник Тарас Дембіцький каже, що рятували довелося не лише переселенців, а й цей дім австрійських часів по вул. Шевченка, 13:
-Він багато років стояв пусткою і потрохи руйнувався. А коли люди почали тікати від війни і вкрай потребували даху над головою, ми, як могли, підготували для них декілька кімнат, де було відносно безпечно. І поступово взялися за ремонт. Коли будівельники вибили старе гниле вікно з фасаду, їм удвох просто довелося стояти у віконному отворі й тримати верхні цеглини, аби не вони не посипалися, а за ними і дах – поки я побіг купити металеву балку. Бо перекриттів над вікнами австрійці не робили. По периметру дому зробили металеву обв’язку, бо тріщини були аж до карнизу. Стяжки, перекриття, проводка, зливна система, опалення, утеплення - все нове. Лише фасад оновити не можемо, бо це історична пам'ятка.
Після ремонту тут зможуть проживати до восьми сімей. Облаштовують прихисток завдяки благодійникам. Зокрема, кухню і сходи полагодили за кошти мікрогранту програми підтримки громад Чернівецької області. Попереду ще багато роботи. Але голова благодійної організації не опускає рук.
– Чимало волонтерів просто виснажились, їм потрібно дбати і про власні сім’ї, - каже Тарас. – Наша організація тримається тому, що робимо все поступово у міру своїх можливостей. Продовжуємо організовувати безкоштовні обіди для переселенців, але вже в менших масштабах, ніж у 22-му, роздаємо продукти найбільш вразливим родинам. Вони кажуть, що більше таку допомогу в Чернівцях зараз ніде отримати.
І волонтери, і переселенці наголошують: саме житло найбільш потрібне зараз потерпілим від воєнних дій на Буковині. Це дає можливість стати на ноги, знайти постійну роботу і будувати плани нового життя у новій громаді.
SCLR-програму підтримки ініціатив громад Буковини реалізує громадська організація AREAC - Чернівецька регіональна асоціація соціального розвитку за адміністративної підтримки Fundatia Heks/Eper Romania та фінансової підтримки Swiss Solidarity та Act Alliance.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
5-09-2024, 17:00
0
19 762