На фото: Сходинки, які ведуть до кабінету обласного центру медико-соціальної експертизи
У Чернівцях розглядають варіанти перенесення обласного центру медико-соціальної експертизи у більш доступне для людей із інвалідністю приміщення. Зараз воно розташоване на вулиці Руській, 7.
Про це
повідомила заступниця голови Чернівецької ОВА Альона Атаманюк у коментарі в соцмережі Facebook, пише molbuk.ua
Чиновниця розповіла, що є інформація від обласної ради щодо вільних приміщень, які в подальшому можливо облаштувати під вимоги безбарʼєрності, адже діюче приміщення неможливо адаптувати під відповідні вимоги.
"Спільно з обласною радою будуть проаналізовані альтернативні варіанти розміщення, і запропоновано розглянути на сесії обласної ради варіант виділення інших площ для розміщення МСЕК. Але це також потребує часу, як і подальше облаштування елементів безбар’єрності", - зазначила Альона Атаманюк.
У мережі багато скаржаться на недоступність приміщення центру МСЕК для людей із інвалідністю.
"28!!! Саме стільки сходинок колових сходів і 5 порогів треба подолати військовим із інвалідністю на Буковині, щоби потрапити на засідання обласної МСЕК (медико-соціальної експертної комісії), яка призначає відповідну групу інвалідності.
Цікаво, скільки відсотків мешканців області мають отримати інвалідність, щоб керівництво Чернівецька обласна військова адміністрація зробили все від них залежне і перенесли приміщення обласної МСЕК у більш пристосоване для потреб поранених військових місце?" - обурився колишній військовий із інвалідністю Віталій.
"Про приміщення, що знаходиться за адресою Руська,7, неодноразово проводились засідання круглих столів з представниками громадських об'єднань, які опікуються людьми з інвалідністю, головними лікарями МСЕКів та органів місцевого самоврядування. Однак все залишилось без змін.
Коли людину, яка пересувається в кріслі колісному заносять тими сходинками нагору чи вниз, кров у жилах застигає. Але коли чуєш від представників зазначеної установи: "А чого вас сюди підняли, ми би до вас вийшли на вулицю?" Можливо, би і огляд провели прямо на тротуарі при потребі? Такого свавілля немає ніде. Або дадуть приміщення, яке не відповідає ДБН, в якому не облаштована вбиральня, або взагалі відсутнє паркомісце для того, щоби людину можна було довезти та припаркувати авто біля під'їзду. МСЕКи - то окремі республіки", - прокоментувала активістка Любов Свіріденко.
Водночас в ОВА запевнили, що питанню інклюзивності і безбар’єрності приділяється значна увага в роботі ОВА та органів місцевого самоврядування, але на вирішення всіх проблем потрібен час.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-08-2024, 20:42
0
4 905