Набір вступників на перший курс у вищі професійні училища ще триває, проте у цих навчальних закладах вже помітний недобір. Одна із причин – виїзд дітей за кордон.
Про це йдеться у матеріалі molbuk.ua
За словами заступниці директора Чернівецького професійного машинобудівного ліцею Оксани КОСТЕНЮК, вже близько ста людей подали заяви на вступ до їхнього навчального закладу.
"Це мало, оскільки помітна тенденція до виїзду за кордон. Заяви на навчання подали всього 30 одинадцятикласників. Торік було вдвічі більше", – каже Оксана Костенюк.
Після дев’ятого класу надіслали заяви на вступ 60-70 дітей (а минулоріч було 120). До першого вересня абітурієнти ще мають змогу подати документи на навчання до ліцею.
"Найбільше кухарів, а найменше кравців"Цього року до машинобудівельного ліцею долучилося три дівчини. Вони обрали професію слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів. Пані Оксана зазначає, що минулого навчального року була лише одна така абітурієнтка.
"Мені здається, щоразу дедалі більше дівчат буде обирати професії, які нібито вважають чоловічими. Зараз на роботу слюсарями беруть не тільки хлопців. Коли ми вели профорієнтацію, навіть говорили, що стать для цих професій не має значення, адже це лише стереотип", – ділиться Оксана Костенюк.
Найбільш до закладу йдуть навчатися на слюсаря, а найменше – на верстатника широкого профілю. У закладі припускають, що не наберуть такої кількості учнів, як минулими роками. У такому разі доведеться скоротити робочі години викладачів.
У професійно-технічному училищі № 8 розповідають, що зараз на вступ подали заяви 120 абітурієнтів (торік було 180). Однак ще триває донабір до першого жовтня.
За словами директора навчального закладу Романа ЦВІРІНЬКА, багато дітей виїхало за кордон, тому така кількість вступників.
"На кухаря, кондитера, офіціанта завжди є велика кількість заяв. Проблему маємо з кравцями, хоча, як на мене, це одна із найбільш популярних професій на Буковині сьогодні", – каже Роман Цвірінько.
"Не пригадую, щоб дівчата вчилися на столярів"У Чернівецькому вищому професійному художньому училищі № 5 кількість абітурієнтів також недостатня, тому набір ще триває.
"Наш заклад має регіональне замовлення: нам дали змогу набрати 75 дітей на безплатне навчання. У зв’язку з тим, що того року був невиконаний план і нам дали на рівні минулого. Вже понад 70 людей подало документи. Однак у розрізі професій людей, звісно, не вистачає.
Наприклад, на столярів, різьбярів мало кандидатів. Складніша ситуація з абітурієнтами після одинадцятого класу. На живопис подають заяви хлопці й дівчата, але групу ще не сформували", – розповідає заступниця директора з навчально-виробничої роботи Мар’яна СТОЛЯР.
Навчальний заклад також має двох дівчат, які вчаться на столярів. За словами пані Мар’яни, таке в її досвіді вперше.
"Не пригадую такого, щоб дівчата вчилися на столярів. На моєму досвіді це вперше. На реставраторів навчатися ще йдуть, але щоб на столярів…", – ділиться Мар’яна Столяр.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
17-08-2024, 22:44
0
2 040