Колаж molbuk.ua
Під час заміни мереж на вулиці Ярошинської в Чернівцях тріснув будинок № 8 чернівчанки Ольги Федорчук. Тріщина росла з кожним днем, і врешті будівлю визнали аварійною.
Зараз жінка разом із невісткою й неповнолітньою внучкою змушені винаймати житло. Двадцять років, які чернівчанка витратила, щоби зібрати гроші на придбання оселі, зійшли нанівець.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 8 серпня, пише molbuk.ua
"Нам ніде жити"
Що робити далі, чернівчанка не знає. Звернулася до мерії. Міський голова вважає, що в усьому повинен розібратися суд.
"У квітні на вулиці Ярошинської розпочалися ремонтні роботи із заміни комунікацій. Коли розкопки дійшли до мого будинку, спочатку тріснув кут хати, згодом між квартирами утворилася тріщина. Будинок складається із цокольного приміщення і двох квартир, власницею яких є я. Коли 17 травня помітила тріщину, відразу звернулася до міської ради. Скликали комісію. 20 травня приїхали до нас, зафіксували. Запросили експерта. Комісія визнала, що мої квартири не придатні для проживання", – розповіла Ольга.
Фото надані Ольгою Федорчук
"Я звернулася до Київського науково-дослідного інституту, там влаштували будівельно-технічну експертизу. Нині в мене є акт рішення, що мій будинок став не придатним для життя саме через підземні роботи під час заміни комунікацій", – каже чернівчанка.
Зараз пані Ольга змушена платити великі кошти за знімну квартиру.
"Я збирала на цей будинок 20 років. Спочатку купила одну квартиру, потім другу. Два роки тому зробила ремонти, замінила опалення. В одному помешканні жила я, в іншому – невістка із неповнолітньою дитиною. Що тепер робити, не знаю. Жити нам ніде, третій місяць винаймаємо житло. У квартирі явно видно, що підлога йде вниз. Стіна невдовзі завалиться.
Мені кажуть, що будинок старий і довго б не простояв. І не сьогодні-завтра його треба було б зносити. Але у нас пів Чернівців – це старі будинки, і якось люди там живуть. Впевнена, що мій будинок ще б простояв якийсь час, якби не цей ремонт", – каже.
"Місто має допомогти"
Депутатка міськради Яна Брус закликала мерію допомогти жінці й компенсувати їй зруйноване майно. Натомість міський голова Роман Клічук вважає, що ситуацію має вирішити суд.
"Найкраще, щоб суд вирішив: чи перебував цей будинок у поганому стані до початку ремонту, чи зафіксували його стан до старту робіт, була це помилка проєктанта чи підрядника. Місто є лише замовником, ми тільки оплачуємо вартість. Тому вважаю, що має вирішити суд", – зазначив мер на пресконференції другого серпня.
На сесії депутати підтримали протокольне доручення щодо створення робочої групи, яка вивчить ситуацію. Утім, станом на шосте серпня її так і не створили, каже Яна Брус.
"Досі мені не надходило розпорядження мера про створення такої робочої групи. Хоча минуло вже два тижні після сесії, проте жодних дій не відбулося", – зазначає депутатка.
На її думку, місто не діє в інтересах громади, допускаючи справу до розгляду суду.
"Зафіксований стан до початку ремонту: будинок не був аварійним. У ньому проживали люди. Тому не варто чекати судів, які, впевнена на сто відсотків, міськрада програє, витративши кошти громади на судові збори. Такі питання краще розв’язати, визнавши свою провину", – вважає депутатка.
Хтось має взяти на себе відповідальність: проєктант або підрядник, який робить ремонт, переконана Яна Брус.
"Чернівчанка, яка ще вчора мала власне житло, зараз змушена платити по 300 доларів за оренду квартири. Місто не може стояти осторонь", – переконана депутатка.
До теми
Ремонт вулиці Ярошинської
розпочали у квітні. Вартість капітального ремонту – 38,6 мільйона гривень. Підрядник - фірма, зареєстрована у Чернівецькій області, "Техно-Буд Сервіс". Вона понад 15 років займається будівництвом доріг та автострад, за
даними YouControl.
Завершити капремонт вулиці мають до вересня.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-08-2024, 20:00
0
16 053