RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Депутати не підтримали рішення про створення відділу із запобігання корупції при мерії Чернівців



Депутати міськради не підтримали намір міського голови Романа Клічука утворити відділ із питань запобігання та виявлення корупції Чернівецької міської ради.

За відповідне рішення проголосували 17 депутатів, 2 утрималися, 15 - не голосували, повідомляє кореспондентка molbuk.ua



На думку депутатки від фракції "Команда Михайлішина" Антоніни Бабюк, "такий відділ украй необхідний, але він має бути незалежним. Якщо він при міській раді - він не має нікому підпорядковуватися у міській раді. Тоді він буде дієвим і ухвалюватиме рішення, які будуть працювати".

За словами очільника юридичного управління міської ради Сергія Венгринюка, керівник відповідного органу місцевого самоврядування, тобто міський голова, забезпечує гарантії незалежності відділу від впливу чи втручання у його роботу. Також керівник уповноваженого підрозділу може бути звільнений за ініціативою голови міськради за згоди НАЗК. Тож його незалежність передбачена законом.

Також радниця міського голови з питань публічності, підзвітності та запобігання корупції Ольга Обершт зазначила:

"Антикорупційна реформа стартувала 5 років тому, напрацьовувалася спільно із партнерами. І всі можливі ризики теж там прораховувалися. Ми як Чернівецька міськрада" зараз стоїмо обабіч поля антикорупційної політики держави. І це рішення - про те, щоби нарешті запровадити цю політику на вимогу закону України про запобігання корупції. Є закон, і ми його маємо виконувати".

"Ми просимо допомогти боротися із корупцією, а в цьому залі є люди, які цього не хочуть", - сказав мер Роман Клічук.

Урешті рішення не підтримали.

Як раніше повідомлялося, відділ планували утворити із 1 серпня.

У положенні про відділ ідеться, що він є самостійним та функціонально незалежним із метою організації та здійснення заходів із запобігання та виявлення корупції, передбачених Законом України "Про запобігання корупції".

Відділ підзвітний та підконтрольний Чернівецькій міській раді, підпорядкований Чернівецькому міському голові. Втручання у його діяльність забороняється.

Працівникам відділу забороняється розголошувати інформацію з обмеженим доступом, отриману у зв'язку з виконанням службових обов'язків, крім випадків, установлених законом.

Працівники призначаються на посаду Чернівецьким міським головою на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством, мають посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримують заробітну плату за рахунок коштів бюджету Чернівецької міської територіальної громади.

Основні завдання:

- організація роботи з оцінки корупційних ризиків у діяльності виконавчих органів міської ради, інших підрозділів, утворених міською радою, внесення відповідних пропозицій міському голові;

- інформування міського голови та НАЗК про виявлення конфлікту інтересів у діяльності виконавчих органів міськради;

- перевірка факту подання декларацій посадовими та службовими особами міськради, повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій;

- контроль за дотриманням антикорупційного законодавства у міськраді, підприємствах, установах та закладах комунальної власності Чернівецької громади;

- організація спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком.

Відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади Чернівецьким міським головою на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством. Начальник Відділу підзвітний і підконтрольний Чернівецькому міському голові.

Начальник відділу повинен знати: Конституцію України, закони України, інші підзаконні нормативно-правові акти, що стосуються діяльності відділу та питань служби в органах місцевого самоврядування, державну мову.

Кваліфікаційні вимоги до претендентів на посаду начальника відділу: вища юридична та/або економічна освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, вільне володіння державною мовою.

Стаж роботи на службі в органах місцевого самоврядування, на посадах державної служби або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше 2 років.

Відділ утримується за рахунок коштів бюджету Чернівецької міської територіальної громади.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
25-07-2024, 20:00
Коментарів 1 Переглядів 2 465

Hаписав: User, Коментарів: 0, Новин: 0, 25 липня 2024 23:35
В новині:
Хто б сумнівався що баба Тоня проти. Навіщо запроданцям антикорупційні відділи? Мало ділянок і гуманітарки напіздила!


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.