RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Замість квітів учителям: випускники школи на Буковині зібрали кошти на дрон для ЗСУ


Випускники Глиницького загальноосвітнього навчального закладу І-ІІ ступенів замість традиційних букетів на останній дзвоник та випускний вирішили зібрати кошти на безпілотник для військових.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.



До цієї ініціативи долучилися учителі та учні з усієї школи.

Дрон передали захиснику-односельцю Руслану Бляхарському, який приїхав додому у відпустку.

Випускники сподіваються, що куплений апарат послужить воякам для виконання їхніх завдань на передовій.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
9-07-2024, 17:33
Коментарів 5 Переглядів 1 812

Теги -
Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 липня 2024 23:27
В новині:
Єдине село де дійсно є бомбосховище, а не підвали, котрі у дуже малій мірі відповідають навіть вимогам до ПРУ. Що маємо те маємо, але Боже борони уламків, ударної хвилі чи чи ще гіршого, комусь з керівників терміново треба буде тікати світ за очі. Укриття треба укріплювати і до максимуму підлаштовувати під бомбосховища. Після "Охмадит" - охорона матері та дитини, від росіян можна чекати чого завгодно.
А тут ще шуму наробило відео де Мамаївці усім селом хорнять путлера.
Ми вважаємо, що з 1 вересня школам тривогами нехтувати не варто. І відпускати учнів за заявою батьків, лише в тому випадку, якщо час переходу учня від школи до дому буде становити 10-15 хвилин. І не інкше. Навіть якщо 21.00.
Місцева влада за літо повинна була подбати щоб в укриттях було тепло сухо і чисто. Де не подбали мають це зробити.
Є генератори, кондеціонери, обігрівачі...
Напевно прийшов той час, коли над безпекою треба подумати серйозно.
Це добре, коли учнів в школах вчать допомогати ЗСУ.
І добре, коли до доброї справи приєднуються всі працівники школи, а не тільки учні. Бо це приклад для тих, хто ще зважує своє рішення.

Hаписав: Гість Чернівчанка, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 липня 2024 08:00
В новині:
На укриття нам точно державних грошей не бачити. Усі кошти йдуть на схід. Те що пишуть Чернівчани треба робити, але за кошти місцевого бюджету та благодійні кошти.
Бо то є діти і вони повинні перебувати у відповідних умовах. І набагато ліпше якщо вони будуть в укритті, ніж ходити дорогами додому. В укритті є шкільна медсестра.
Якщо раптом щось всі служби будуть мчати в першу чергу до укриття. Нікого не буде цікавити хто там в дорозі йде до дому, чи дитина сама дома і як її стан.
Як де, але укриття відповідають хоч якимось вимогам. І то правильно було, коли на перших порах учнів взагалі під час тривоги не пускали з школи.
Батьки переживають, а тому хочуть забрати з школи, а батьки усвідомлюють що укриття це місце де хоч якась гарантія є безпеки дитини.
Оді розумні батьки сказали. Ліпше нехай сидить в школі. Бо ми дома не можемо дати тих умовах, які дає школа. І воно дійсно так. Натомість учням треба гарантувати шкільний автобус, чи інший транспорт який розвезе їх після повітряної тривоги.
Коли все гаразд можна як небудь, але коли ставки зростають не думаємо. Я особисто не буду ризикувати під час тривоги забирати дитину з школи і тим більше писати якісь заяви.
Патріотизм, збір коштів - це добре.
Але дійсно безпеку учнів і укриття треба ставити вище за все.
Мене шокувало те, що в укриттях не має навіть резервів води. Не має запасних засобів комунікації.
Не має елементарного - лому, лопатки і сокири.

Hаписав: Освітянка Чернівці, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 липня 2024 12:14
В новині:
Населений пункт Чернівецького району, тому дозволю собі написати коментар.
Останній дзвоник, випускні вечори, 1 вересня і взагалі усі лишні кошти треба витрачати на допомогу ЗСУ. У Чернівецьких школах якщо проводять то самі найпотрібні ремонти, все решта почекає до кращих часів. Засуджуємо кожного директора і кожного класного керівника, які у такий складний час збирають від батьків гроші і витрачають їх туди де взагалі не потрібно цього робити. Закликаємо сторонніх людей не рахувати вчителям відпускні, які і так обрізали, бо від червня до кінця серпня треба за щось жити і так само дітей збирати в школу. Комусь принтер придбати, комусь ноутбук, а комусь здоров'я поправити.
Цей рік, що йде буде дуже складний. Проблеми з електроенергією очевидні.
Якщо шкільні їдальні знаходяться у нижніх поверхах мабуть буде дуже доцільно розглянути варіант встановлення металевих пічок на дровах.
Так можна забезпечити учнів гарячим чаєм і принайні гарячим супом.
Цілком ймовірно, але не остаточно, що в грудні до 23 грудня буде дистанційне навчання. Синхронне, асинхронне - як вже вийде.
Від 23 грудня по 9 лютого канікули, а далі в залежності від ситуації. Не виключаю, що 2,3 тижні в лютому теж буде дистанційне навчання.
У крайньому випадку за рахунок квітня, травня по суботах будуть організовуватися додаткові заняття по надолуженню освітніх втрат для бажаючих.
Але як досвід показує, хто хоче вчитися він і асинхронно буде вчитися.
Сонячні станції, генератори - це все намагання влади стабілізувати ситуацію, але ніхто не сказав, звідки брати кошти, звідки брати паливо, за що обслуговувати.

Я раджу батька і вчителям купити Power bank.
Скоріше за все, якщо не буде прильотів по енергосистемі і дестабілізації мобільного зв'язку
синхронне навчання по 25 хв. з використання можливостей аудіозв'язку без трансляції відео буде можливе.
Тобто 2,3 тижні - не так страшно.
Підручники є. Посібники в електронному форматі є.
Презентацій по кожному предмету дуже багато.
До цього треба бути готовими.

Hаписав: Освітянка Чернівці, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 липня 2024 12:36
В новині:
Якщо на базі ваших закладів освіти планують "Пункт незламності" генератор, укриття і т.д. то спільно з місцевою владою ви можете в укриттях встановити ту саму буржуйку чи обігрівач, якщо потужність генератора це дозволяє.

А суто для потреб учнів звісно можете, якщо це не дорого і вам по кишені. Але вірогідніше за все, що частина зими будуть канікули, а решта дистанційне навчання. Вже яке буде, так буде. У нас навчальний рік по нормах закону не може закінчитися пізніше 30 червня.
В укритті має бути сухо, чисто і воно має бути придатним до перебування не менше 7 годин.

Hаписав: Батьки, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 липня 2024 14:03
В новині:
Три поверхи, це якого метражу має бути димохід, щоб у їдальні змурувати піч на дві кастрюлі.
А так просто вивести дим на вулицю якось не годиться. Хоч і можливо.
Якщо не покладуть сонячні станції чи не дадуть паливо до генераторів, будуть батьки в кожен клас купувати буржуйку або мурувати піч. Металевий димохід до корпусу школи і пішло, поїхало.

Не розуміємо, чому влада літні канікули не перенесе на зиму. 15 грудня - 15 березня.
На зиму планувати вступ.
Ми вперто дотримуємося радянської системи освіти, хоч у світі всі роблять так, як вигідно.


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.