Фото надала керівниця ансамблю Олександра КирстюкУ Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича нещодавно з’явився новий музичний колектив, який вже встиг завоювати серця чернівчан та гостей міста. Його назва – "Фолькmodern".
Ансамбль вдало поєднує народні етнічні мотиви з сучасними музичними напрямами. Керівницею "Фолькmodern" з листопада минулого року є викладачка кафедри музики Олександра Кирстюк, пише molbuk.ua
Колектив складається зі студентів різних курсів, які навчаються за спеціальністю "Вокальний ансамбль". Наразі ансамбль налічує 16 учасників.
"Ми ще молодий колектив. Назву "Фолькmodern" обрали не випадково, адже прагнемо поєднати щось народне, етнічне із сучасним. У нашому репертуарі є як українські народні пісні, так і сучасні композиції", – розповідає керівниця ансамблю.
"Фолькmodern" вже має значні досягнення. Студенти брали участь у багатьох концертах і фестивалях, зокрема, у гала-концерті Vodohrai fest у Чернівцях, де серед 290 колективів здобули приз глядацьких симпатій.
Зараз колектив активно веде свої соціальні мережі, де їхні виступи набирають мільйони переглядів. Попри обмежену кількість часу на репетиції (лише одна година на тиждень за навчальним планом), учасники збираються частіше, щоб вдосконалювати свої вміння.
Ентузіазм і творчий підхід дають їм змогу брати участь у благодійних концертах і навіть отримувати грошові нагороди, які вони передають на благодійні збори. Зараз у роботі колективу перерва через літні канікули, але учасники сподіваються зібратися знову, щойно з’явиться змога.
За такий короткий проміжок часу "Фолькmodern" уже має своїх прихильників-слухачів.
"Наші діти відкриті до людей, але процес залучення до ансамблю не завжди простий. Спочатку всім ніяково, але з часом все одно відкриваються", – зазначає керівниця колективу.
За словами Олександри Кирстюк, сьогодні, коли українська культура набрала шаленої популярності, важливо підтримувати й розвивати її.
"Люди хочуть чути українську пісню, вивчати нашу культуру. Це відгукується в серцях. "Фолькmodern" робить свій внесок у цей процес, використовуючи музику як своєрідну зброю для підтримання національної ідентичності. Учасники ансамблю використовують різноманітні музичні інструменти, серед яких кахон, який відбиває ритм і стукіт серця нашого народу", – каже керівниця ансамблю.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-06-2024, 09:58
0
5 015