RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Хто закриє над нами небо? Чи може Захід допомогти Україні відбивати ракети - публікація «МБ»


25 травня росіяни вдарили по "Епіцентру" в Харкові

Через затримку допомоги від союзників та нестачу ракет до протиповітряної оборони в останні пів року сильно постраждала наша економіка, зокрема енергетична система. Також ракетні й дронові удари забрали життя десятків мирних мешканців – дітей, жінок. Останній удар по харківському "Епіцентру" забрав життя майже двох десятків людей.

Чи зможуть західні союзники допомогти Україні відбивати ракети та які є варіанти захисту повітряного терору Росії?



Чому Захід відбиває ракети Ірану, а Росії – ні

Ракетний терор Росії останніми місяцями сильно позначився на житті нашої країни. Відтепер у всіх регіонах України вимикають світло, а енергетики кажуть, що це може тривати ще довго. Ще більше обурення в українців викликали події ночі 14 квітня, коли Іран вдарив по Ізраїлю близько трьома сотнями ракет та дронів. Європейські країни – Франція, Велика Британія – а також США допомогли ізраїльтянам відбити атаку.

"Ізраїль і Штати мають угоду, за якою американці зобов’язалися захищати єврейську державу. А США – головна країна НАТО. Окрім того, єврейська діаспора у всіх розвинутих країнах дуже впливова і з нею рахуються, що також спонукає країни Заходу захищати Ізраїль. Також всі розуміють, що Ізраїль країна з дуже невеликою територією і вдарити по ній Іран може дуже серйозно. Втратити єдину демократичну країну на Близькому Сході для цивілізованого світу є смертельною небезпекою. Чого не можна сказати про Україну, адже чимало європейських політиків досі не визначилися, чи Європі потрібна Українська держава", – каже політолог Ігор Буркут.

Чи можуть країни НАТО закрити нам небо

На фоні подій в Ізраїлі Президент України Володимир Зеленський закликав союзників робити те саме, але в нашій країні. До того ж у червні Зеленський планує візит до Франції, де поговорить з президентом Емануелем Макроном на цю тему.

"Ми побачили реальний ефект, коли всі союзники об’єдналися і захищали людей Ізраїлю після великої масованої атаки з боку Ірану. І тому, я думаю, якщо ми всі хочемо бути щирими союзниками – Україна і країни Заходу – те ж саме має стосуватися і нашої території. Це означає захищати нас, дати нам цей повітряний щит, захищати наших людей", – заявив В. Зеленський.


Володимир Зеленський та Емануель Макрон

Ігор Буркут зазначає, що країни НАТО можуть відбити ракети над Україною.

"Вони мають Patriot, які розташовані біля наших кордонів і можуть прикрити значну частину західноукраїнських областей. Проте чи є політична воля в керівників цих країн? Питання відкрите, і на нього відповіді я не маю", – зазначає І. Буркут.

Політолог зазначає, що причиною такої обережної позиції європейських країн та США щодо надання озброєння Україні може бути поразка Росії у війні.

"Американці не сильно зацікавлені в повній поразці Росії, адже для них головний ворог – Китай. Тому розраховують на те, що вони зможуть використати перших для боротьби проти других. Якщо ми виграємо в Росії, китайці окупують Сибір та отримають доступ до її численних природних багатств", – додає І. Буркут.

Закрити небо цілком неможливо

На жаль, системи, яка може повністю закрити небо немає, каже військовий експерт Петро Черник.

"Якщо всі системи світу привезти в Україні, поставити біля кожного куща, проривання буде. Неможливо на 100% закрити небо. В частині якості й множини ракет нічого подібного, як в Україні, немає", – говорить військовий експерт.

В Україні багато розмовляють про протиповітряні системи "Залізний купол" та "Праща Давида", проте навіть вони не гарантують 100 % безпеки.

"Лишень ледачий не говорить про "Залізний купол", проте навіть він пропускає повітряні цілі. Адже він розроблений не проти класичних ракет, які запускають у наш бік росіяни, а проти кустарних, які клепають у підвалах у Палестині й мають погану якість. Але навіть такі ракети проривають протиракетну оборону. Найкраща, на мій погляд, система – це "Праща Давида", яка створена задля перехоплення ракет і крилатих ракет середньої – великої дальності, випущених в діапазонах від 40 до 300 кілометрів, а також таких новітніх тактично-балістичних ракет, як "Іскандер", – говорить П. Черник.


ППО "Праща Давида"


ППО "Залізний купол"

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
3-06-2024, 16:28
Коментарів 0 Переглядів 1 021


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.