RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Ситуація з кадрами критична». Які посади пропонують комунальні підприємства у Чернівцях


Фото чернівецької філії "Газмережі"

Сьогодні в Чернівцях спостерігається дефіцит робочої сили на комунальних підприємствах. Не вистачає працівників робітничих й інженерно-технічних професій.



Потрібні слюсарі, зварники, майстри

У чернівецькій філії "Газмережі" кадрів не вистачає. Як зазначає HR-менеджер компанії Володимир ЄВДОКИМЕНКО, кадровий дефіцит був і до війни, а зараз він загострився.

"Переважно потрібні робітничі професії (слюсарі, зварники, майстри тощо). Також потрібні інженери-техніки. Газова сфера потребує розробок, креслень. На сьогодні в нас 32 працівники мобілізовані. Вони зазначені в штаті, але роботу не можуть виконувати, адже служать у військах. Зараз в області випускають мало кваліфікованих працівників. У Чернівцях це лише Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу. Там готують слюсарів із ремонту й експлуатації газового устаткування. Раз на два роки випускають 24-26 хлопців. Ми їх брали на практику кілька разів, проте ніхто не залишився працювати. Зарплата стабільна, але не така висока, як хоче молодь. Хлопцеві легше влаштуватися охоронцем у торговий центр і отримувати таку ж зарплату. Брак фахівців робітничих професій – проблема не тільки наша. Так у всій Україні, це зазначають наші колеги з інших філій", – каже В. Євдокименко.

Підприємство може бронювати працівників.

"Ми клопочемо про бронь всім нашим працівникам за постановами №45 або №76. У першому випадку ми бронюємо людей через ТЦК. Однак є певні умови: чоловік повинен бути старшим за 35 років, його військово-облікова спеціальність має бути недефіцитною тощо. Щодо постанови №76, то ми бронюємо через Міністерство енергетики. Щодо віку обмежень немає. Тому, якщо людина працездатна і має бажання працювати, то чекаємо", – зазначає менеджер.

На підприємства є такі вакансії: монтер із захисту підземних трубопроводів від корозії, фахівець з обслуговування, бухгалтер, фахівець із персоналу, інженер з охорони навколишнього середовища, інженер з охорони праці, диспетчер газового господарства, майстер дільниці, контролер газового господарства.

Зарплата – від 17 тисяч гривень

На Чернівецькому комунальному підрядному шляхово-експлуатаційному підприємстві (МіськШЕП) не вистачає бруківників, асфальтобетонників, електромонтерів.

"Проблема є, як і на всіх комунальних підприємствах. Щоб прийти до нас на роботу, людина має навести лад у своїх військово-облікових документах і пройти військову-лікарську комісію. А не всі хочуть іти у військкомат. Люди думають, що звідти підуть не до нас на роботу, а відразу поїдуть на фронт. Працівників ми забезпечуємо спецодягом та інструментами, вивозимо на об’єкти. Якщо це посада зі шкідливими умовами праці, ми надаємо пільги, додаткову відпустку, грошові надбавки. Зарплата на нашому підприємстві – від 17 тисяч гривень. Не треба мати якусь особливу спеціальність. До того ж можемо навчити. Головне, щоб люди хотіли працювати. Бронь можемо дати, але це болюче питання, бо люди мають до нас прийти з впорядкованими військово-обліковими документами. Є багато охочих потрапити до нас на роботу, проте коли йдеться про відвідування військкомату, люди відмовляються", – говорить директор "МіськШЕП" Григорій Оробець.

"Є можливість бронювання"

У "Чернівцітеплокомуненерго" є 21 вакансія.

"Ситуація з кадрами критична. Середній вік наших працівників – понад 50 років. Маємо 12 робітничих вакансій (зварники, слюсарі різних напрямків, водії, прибиральники тощо). Також є ще дев’ять вакансій інженерно-технічного складу:потрібні інженери-контролери, фахівці технічного відділу, інженер енергоменеджменту. Пропонуємо конкурентну заробітну плату: працівники інженерно-технічних професій отримують близько 15 тисяч гривень, робітничого – 12 тисяч. Окрім того, є різні заохочення для працівників, які довго працюють. Також є можливість бронювання. Можемо брати на роботу навіть пенсіонерів, якщо є бажання", – каже директор підприємства Олександр Корчунов.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-05-2024, 20:54
Коментарів 1 Переглядів 7 160

Теги -
Hаписав: Чернівчани в. Героїв Майдану, Коментарів: 0, Новин: 0, 19 травня 2024 21:50
В новині:
Все що маємо - провальна політика, яку веде влада.

У наказі про ВЛК має бути написано слідуюче.
Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони, підприємствах оборонного комплексу.

Влада пластає своїми сроками нормальних людей, які з різних поглядів не хочуйть йти вбивати.
Якраз отих людей, в залежності від освіти, потрібно замість реального сроку відправляти працювати там де потрібні люди. З оплатою 0,5 від зарплати.
Це не злочинці. Це люди які мають вади здоров'я, але їх ваші недобиті ВЛК визнають придатними, після війни тими особами хлопці обов'язково займуться. Це люди які не можуть йти вбивати. Не так просто вбити людину. Це люди, які повинні доглядати за своїми хворими родичами, але ваші ЛКК чи МСЕК по вказівкам влади не хочуть давати довідки, що вони потребують догляду.
І тільки в окремих випадках це умисне ухилянство.
Але для чого розбиратися.
Влада все робить щоб зруйнувати і розграбувати країну.


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.