Фото Олега Пальчика, ТРО Медіа
Цьогоріч День вишиванки, заходи якого в столиці проводить громадська організація "Всесвітній день вишиванки" спільно з ТРО Медіа (службою зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони ЗСУ) за підтримки благодійного фонду "Сімейні цінності" та паливного партнера мережі АЗС ESKO - відбувається під символічною назвою "Вишиваємо перемогу".
Про це повідомляє ТРО Медіа, пише molbuk.ua
Під час заходів з нагоди свята у столиці України презентували унікальну "Бойову дронівку" - вишиту сорочку, створену громадською організацією "Всесвітній день вишиванки" спільно з проєктом "Вишивка в одязі видатних українців". Представили вишиванку військові з Чернівців - Олександр Ткачук та Микола Кобилюк.
Головний символ в орнаменті – дрон як зброя української Перемоги. Інші символи – козацький хрест (він же хрест Збройних сил України), Державний герб України тризуб та напис англійською "VictoryUA" (в перекладі "Перемога України"). Облямівка – орнамент Олени Пчілки, що символізує народження нового життя зі старого коріння. Авторкою орнаменту стала відома майстриня Тетяна Зез.
Організатори свята переконані, що боротьба українського суспільства проти ворогів завжди закарбовувались у носіях історичної пам’яті – у тому числі, й матеріальних. Саме такими, на думку співорганізатора свята, військовослужбовця Сил ТрО ЗСУ Олександра Ткачука, у майбутньому стануть вишиті сорочки, обрамлені візерунками з дронів. Про це він сказав сьогодні на урочистій прес-конференції з нагоди відкриття свята:
"Вишиванка, як і мова, як і культура, постійно змінюється - з розвитком суспільства, з розвитком соціальної ситуації, з розвитком подій, які закарбуються в літописі держави як історичні. Коли у минулому вишиванка ставала символом боротьби, в її візерунки почали вбудовувати державні символи – тризуб, українські прапори тощо. Зараз вишиванку обрамлюють зброєю, якою ми знищуємо ворога. Це абсолютно нормальний і прийнятний процес. І це явище, скажімо, через 100 років дасть краще зрозуміти нашим нащадкам контекст подій, настроїв і переживань, які зараз відчуває держава та її громадяни".
Придбати унікальну вишиванку "Бойова дронівка", виручені кошти з якої підуть на підтримку Сил оборони, можна
за посиланням. Вартість - 5 тисяч.
Читайте також: "Тут закладено багато символів": у Чернівцях презентували вишиванку "бойова дронівка" - фотоЯк відомо, сьогодні, 16 травня, у всьому світі відзначається День вишиванки – свято, яке започаткували в Україні та яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Що таке День вишиванки?
Всесвітній день вишиванки – це свято, яке не прив’язане до жодного національного дня та відзначається щороку у третій четвер травня. Традиція відзначати цей день виникла у Чернівцях у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала друзям по вузу одного дня прийти на заняття у вишиванках.
У першому заході, який відбувся у 2006 році як флешмоб, взяли участь лише кілька десятків студентів. У наступні роки кількість учасників акції збільшувалась, захід підтримали викладачі, вчителі шкіл та студенти з інших міст.
Нині День вишиванки відзначають у більшості країн всього світу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-05-2024, 17:07
0
2 121