На ділянці відділу "Красноїльськ" на Буковині помітили карпатську рись.
Про це
повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон, пише molbuk.ua
"Карпатська рись продовжує гуляти прикордонними стежками. Цього разу хижак був помічений на ділянці відділу "Красноїльськ"", - ідеться у дописі.
Відділ "Красноїльськ" розташований у Чернівецькій області, у колишньому Сторожинецькому районі, поблизу однойменного селища міського типу на автошляху Т 2608. З румунського боку розташований пункт пропуску "Вікову де Сус" неподалік від міста Верхній Віков, повіт Сучава.
Довідка
Рись звичайна, або рись євразійська — ссавець із роду рись (Lynx), що належить до ряду хижих (Carnivora) родини котових (Felidae).
Вага дорослих звірів найчастіше дорівнює 16–20 кілограмам, інколи до 32 кг. Рись має карі очі, китиці на вухах, короткий хвіст, великі гострі пазурі, та сильні задні лапи. Всі лапи зимою вкриті густим хутром. Жодний інший представник родини котячих не пристосований до снігу так добре, як рись.
Рисі тепер проживають у гірських лісах Карпат, на Балканах, на Скандинавському півострові, в Польських Татрах, де-не-де в Іспанії, а також у Сибіру (Росія), де вона і тепер усе ще є досить звичайним звіром. Вона всеохопно заселяє ліси від Балтії до Тихого океану і майже від Полярного кола до Кавказу, Алтаю, Саян й Сіхоте-Аліня.
Тепер майже всюди, де рисі вдалось вижити, вона охороняється законом, в Україні рисей занесено до "Червоної Книги". Її навіть відловлюють і переселяють у місця, з яких вона зникла. Правда, в останні роки над риссю нависла нова загроза: ціна на її хутро піднялась непомірно високо. За добру шкуру платять більше, ніж за купу знаменитих соболів.
Рись в Україні зустрічається досить рідко — в Карпатах та на Поліссі.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-05-2024, 13:38
0
5 215