На фасаді католицького костелу Найсвятішого Серця Ісуса встановили риштування.
Найближчим часом планують відновити 60-метрову вежу костелу, яка нині в аварійному стані, про це йдеться у публікації "МБ".
Розпочали реконструкцію костелу з вежі, бо це найбільш небезпечна частина
"Кілька років тому мідний дах вежі пофарбували зеленим кольором. Тому здається, що вона у нормальному стані, але всередині дерев’яні балки повністю прогнили. Хочемо їх замінити. Пів року тому через сильний вітер з вежі зірвало частину бляхи. Коли дме вітер і вежа хитається, з дерев’яних опор випадають цвяхи, бо все прогнило. Тож починаємо робити те, що найнебезпечніше, – пояснює брат Джорджо, чернець Єзуїтського ордену і відповідальний за ремонт у костелі.
Риштування на фасаді розкладають, щоб добратися до вежі. Планують, що роботи триватимуть до осені. Після цього, можливо, почнуть штукатурити фасад, який повністю обліз і нищиться через дощі. Скільки буде тривати реконструкція невідомо, бо все це потребує дуже великих коштів.
"Весь костел потребує ремонту, бо він дуже занедбаний. Я не перший костел ремонтую, але ще не бачив, щоб довели до такого стану. У Чернівцях вже працюю три роки, відновлюємо усе поступово", – каже Джорждо.
Вже облаштували територію за костелом і сусіднє приміщення, яке ще кілька років тому було одним із корпусів коледжу мистецтв.
"Коли зводили костел, то поруч збудували приміщення, у якому був монастир ордену єзуїтів. За часів радянської влади його, як і костел, забрали.Чотири роки тому його повернули костелу. Приміщення ми отримали в жахливому стані. Ремонтів тут не було багато років, усе прогнило, стеля впала. Але зараз ремонтні роботи вже завершують. Тут поки що будуть жити єзуїти, облаштують приміщення для духовних наставлянь і кабінет психологічної допомоги", - продовжує Джорждо.
Реставрація костелу триває з 2010 року. За цей час там знесли поверхи, які раніше облаштували для потреб архіву, замінили вікна та відновили автентичні двері. І хоч всередині приміщення теж потребує ремонту, але тут вже правиться меса: усередині є невеличка капличка, ось там настоятель костелу Серця Ісуса отець Станіслав і відправляє щоденні богослужіння.
На Великдень до костелу прийшло 60 людей, а щодня тут моляться по 30-40 вірян.
"У нас багато планів. Наприклад, у костелі був колись орган, але його забрали. А який костел без органу? Тому хотілося б його відновити, але не знаю, чи вдасться. Відновимо територію, старовинну огорожу, яка збереглася з давніх часів. Для відновлення костелу потрібно дуже багато коштів. Ми їх отримуємо від спонсорів з різних країн, зокрема з Польщі", – підсумовує брат Джорджо.
З історії Костел Найсвятішого Серця Ісуса збудували у 1894 році, тобто йому вже 130 років. Це пам’ятка неоготичної архітектури.
З 1963 року тут розміщувався обласний архів, для цього будівлю костелу розділили на три поверхи. Через це зруйнувалася частина інтер’єру храму. Тоді ж демонтували унікальний орган. З 2010 року костел Найсвятішого Серця Ісуса належить римо-католицькій релігійній громаді. Його повернули громаді рішенням Чернівецької облради.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-04-2024, 11:14
0
3 837