Фото molbuk.ua
Вижницький район на Буковині не відповідає стандартам ЄС за кількістю населення.
Про це у коментарі molbuk.ua повідомив народний депутат, заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.
За словами нардепа, зараз у Вижницькому районі проживає близько 82 тисяч мешканців, а потрібно не менше 150 тисяч.
Безгін пояснив, що у 2020-му році, коли процес децентралізації був у розпалі, владі довелося йти на певні поступки мешканцям, щоби не виникало ускладнень:
"Треба розуміти, що це був 2020-ий рік, Україна робила наймасштабніші зміни, які лише можуть бути. Зрозуміло, що вони потребували десь політичних компромісів, а десь компромісів із громадськістю. Для громадськості ж скорочення кількості районів чомусь це завжди був дуже болючий момент. Чи знали ми тоді, що ця проблема виникне? Так, знали. Ну от, так і сталося. Що ж, будемо вирішувати".
Фото molbuk.ua
Нардеп назвав кілька варіантів вирішення питання:
"Крок перший - успішно провести перемовини з європейськими партнерами і залишити все, як є. Крок другий - якщо не вдасться переконати європейських партнерів, - доведеться робити зміни конфігурації районів в області. Я не вбачаю, що районів у Чернівецькій області може бути всього лише два. Це означає, що деякі громади від Чернівецького району треба буде перекидати до Вижницького.
Чернівецький район великий, тут понад пів мільйона населення. Але питання логістичного наближення до альтернативного центру, якщо їх приєднувати. Тут треба моделювати. Ми це ще не робили, розраховуємо все ж на на успішні перемовини з європейськими партнерами.
На запитання molbuk.ua, чи можливо окремо обумовити статус гірських районів, Віталій Безгін відповів, що такої практики немає.
"Є практика з точки зору громад - звісно, там різні підходи. З точки зору районів - якщо ми кажемо, до прикладу, про Верховинський район на Івано-Франківщині, - ну, всі ж розуміли, що людей, які не дуже хотіли приєднуватися до інших районів, просто пожаліли. Але в цього району точно перспектив не буде".
Фото molbuk.ua
Нардеп наголосив, що європейським партнерам важливо лише одне: щоби район відповідав їхнім паралметрам.
"Якщо ти їм відповідаєш - можеш працювати з європейськими фондами. Якщо ні - значить, не претендуєш на їхні гроші. Все дуже просто. Повірте, якщо ми навчимося бодай вполовину, як у Польщі, працювати з європейськими фондами, - те, що хтось виживає за рахунок лісу і чорного кешу, буде мізером порівняно з тим, на скільки коштів ми зможемо претендувати. Коли ми кажемо про ту ж Польщу, то говоримо про програми по 70 мільярдів євро. Тобто це в рази більше, ніж те, що ми отримуємо зараз. Тобто тут немає варіантів", - зазначив Віталій Безгін.
Фото molbuk.ua
Що відомо
Раніше Безгін
написав на своїй фб-сторінці, що в Україні шість районів не відповідають усім необхідним стандартам. У списку також один із районів Чернівецької області.
“Шість районів серед тих, що поза зоною бойових дій і тимчасової окупації, потребуватимуть окремих консультацій з ЄС, через невідповідність стандартам. Рахівський район (Закарпаття), Верховинський район (Прикарпаття), Косівський район (Прикарпаття), Новгород-Сіверський район (Чернігівщина), Корюківський район (Чернігівщина), Вижницький район (Буковина)", - написав народний депутат.
Довідково
Нагадаємо, у червні 2020 року Кабмін затвердив адміністративний план Чернівецької області. Згідно з ним, в області з’явилося три райони – Чернівецький, Дністровський, Вижницький.
Найбільшим став Чернівецький район, де об’єднали 33 громади. Кількість населення складає понад 650 тисяч осіб.
Дністровський район об’єднує 10 територіальних громад із загальною кількістю населення 156 тисяч осіб.
Вижницький район складається з 9 громад і кількість населення майже 90 тисяч осіб. Тож цей район у Чернівецькій області є найменшим.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-04-2024, 15:58
0
4 321