У Глибоцькій територіальній громаді почали виробляти дрони. Ініціатором цієї ідеї став керівник у справах Глибоцької селищної ради Ілля Лопуляк. Він волонтерить з 2014 року. З початку повномасштабного вторгнення Ілля долучився до Збройних сил України та понад рік воював на найгарячіших напрямках фронту в складі 80 десантно-штурмової бригади.
Після демобілізації чоловік вирішив по-іншому допомагати побратимам, пише molbuk.ua
Хлопцям на фронт передали вже три дрони
Ілля Лопуляк налагодив виробництво дронів у громаді, започаткувавши акцію: "Зроби глибоцький дрон – передай військовим на фронт".
"Щоб налагодити виробництво дронів, нам треба було передусім знайти спеціалістів – інженерів, електриків. Коли повертався додому з фронту, згадав про свого друга Миколу, який є керівником благодійного фонду в Хмельницькому і розуміється на виготовленні дронів. Він погодився допомогти нашій команді опанувати процес виробництва дронів", – розповідає Ілля Лопуляк.
Команда волонтерів складається з трьох людей. Наразі їм вдалося зібрати вже три дрони для воїнів на фронт. Надалі у планах – збирати до двадцяти дронів на місяць.
"Наразі ми завершуємо працювати з четвертим дроном, який незабаром поїде до хлопців. Наше виробництво працює чітко за погодженою зі спеціалістами характеристикою. Ми збираємо дрони так, щоб хлопцям на фронті не треба було їх переробляти, щоб дрон відразу виконував свої бойові завдання", – пояснює волонтер.
"Будемо залучати школярів"
У майбутньому до виробництва волонтери планують залучити також школярів Глибоцької громади.
"Коли ми розширимо виробництво, то хочемо залучити до нього учнів старших класів. Навчання виробництва дронів та саме керування літальними апаратами було б вчасним доповненням до шкільних предметів", – ділиться Ілля Лопуляк.
Деякі запчастини для дронів волонтери купують за кордоном, але більшу частину виробляють самостійно завдяки 3D-принтеру. На виробництво одного дрона йде один день. У вільний від роботи час волонтери приходять до майстерні й збирають літальні апарати. Дрон з акумулятором обходиться в 17 тисяч гривень. Ілля каже, що нині дрони потрібні на фронті, адже вони рятують життя наших захисників і захисниць.
"Сьогодні від тилу залежить життя наших воїнів. Добре, що зараз люди освоюють виробництво дронів, але нам це треба було робити з перших днів повномасштабного вторгнення. Мусимо допомагати, донатити, треба вірити в Збройні сили України, не можна чекати моменту, коли війна вас особисто зачепить, – каже Ілля Лопуляк. – Якщо не хочете виробляти дрони, то збирайте кошти на ремонт автівок. Глибоцька селищна рада, наприклад, передала в різні частини і гроші, і техніку, і запчастини. Наразі прагнемо акумулювати кошти лише на виробництво цих дронів. Якщо військові звертатимуться до нас з іншими потребами, звичайно, в допомозі не відмовимо".
Банківські реквізити для збору на виробництво дронів: UA 623563340000026005300665814 АТ "Ощадбанк" МФО 356334 ЄДРПОУ 42461665 Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога Отримувач: ГО "Простір розвитку громад"
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.