RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Стріляли у всіх без розбору. На Буковині вшанували пам'ять загиблих людей, яких розстріляли в урочищі Варниця


Учора, 1 квітня, в селі Кам'янка в урочищі Варниця вшанували пам'ять мирних жителів, яких 83 роки тому розстріляли більшовики.

Про це повідомляє Чернівецька районна військова адміністрація.



На вшанування пам’яті загиблих представники духовенства відслужили панахиду, до пам’ятника жертвам розстрілу учасники зібрання поклали квіти та лампадки.









Хронологія подій

У кінці березня 1941 р. в селах Глибоцького та Сторожинецького районів вздовж річки Сірет невідомі особи агітували мешканців йти в Румунію, заявляючи, що нібито 1 квітня буде відкритий кордон та всі бажаючі зможуть безперешкодно перейти його. Люди повірили, сформувалася колона з кількох тисяч осіб, серед яких були і молодь, і літні люди. 1 квітня колона направилася до Глибоцького райвиконкому, щоб отримати дозвіл для перетину кордону.

До людей з хрестами та хоругвами на площу вийшов чоловік у цивільному, просив людей розійтися, оскільки райвиконком немає таких повноважень. Колона, після остаточної відмови дати дозвіл на виїзд до Румунії, пішла з райцентру у напрямку Широкої Поляни. Там їх намагалися зупинити, але збурений натовп продовжував іти вже на Білу Криницю. Поблизу кордону їх знову намагалися зупинити, зробили кілька попереджувальних пострілів, але даремно. Не відпускали вже й людей, які просто приєднались до колони аби дізнатись, що відбувається. Першими йшли священники та діти з образами. Коли підійшли до урочища Варниця, їх зустріли військовики-прикордонники. Стріляли у всіх без розбору.

Очевидці трагедії розповідають, що розстріляні тіла просто присипали землею, як це робили німці в Бабиному Яру. Й не всі були вбитими. Можна було спостерігати, як ґрунт "здіймався" од порухів ще живих людей. Однак вони так і залишились живцем похованими.

У результаті спровокованого розстрілу загинули ні в чому не винні мирні люди, серед яких були і діти. Точну кількість жертв не встановлено досі. Ні родичів, ні близьких до того місця більшовики просто не підпускали. Лишень за кілька років по тому на їхніх кістках висадили смереки. До 1991 року совєти трагедію замовчували. Дуже довго про це мовчали навіть очевидці. Тепер уже відомо, що страх перед радянською владою та сталінським режимом у ті далекі часи підштовхнув буковинців до перетину кордону. Серед тих, хто піддався на провокацію агітаторів, були і румуни, і українці.

На місці розстрілу, що знаходиться за два кілометри від лінії сучасного україно-румунського кордону, встановили пам’ятний знак загиблим. 1 квітня щороку тут відправляють панахиду, у якій беруть участь представники Генерального консульства Румунії в Чернівцях, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівники румунських національно-культурних товариств, місцеві мешканці, родичі загиблих із сусідньої Румунії.

В українській пресі про цю трагедію написав Микола Рубанець (журнал "Людина і світ", стаття-анкета "Буковинська Голгофа", ч. 10, 10 жовтня 1991 р.), який вперше використовував документи НКВС. Перші дослідження цієї трагедії провів у 1942 році журналіст Іон Домінте.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-04-2024, 11:41
Коментарів 3 Переглядів 2 130

Теги -
Hаписав: NNN, Коментарів: 0, Новин: 0, 2 квітня 2024 15:45
В новині:
Якщо вірити цій статті, то людей ТРИЧІ!!! попередили, в тому числі й пострілами вгору!!! ТРИЧІ!!! А вони продовжували йти. То може були не люди? А просто звичайні rams? Бербеки тобиш.

Hаписав: creator, Коментарів: 12, Новин: 0, 2 квітня 2024 19:09
В новині:
Через три місяці почалася війна з СРСР, радянські прикордонники втекли, який зміст було йти до кордону?Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року, всім було зрозуміло що СРСР і Німеччина не уникнуть взаємного зіткнення.Це більше схоже на провокацію НКВС, у ті часи Сталін завершив війну з Фінляндією, з метою напасти на Румунію і захопити видобуток нафти, але Англія погрожувала бомбардуванням Баку, а Гітлер сам не хотів втрачати румунське джерело нафти у Європі і нове вторгнення в Румунію не відбулося.

Hаписав: Vilna Liyduna, Коментарів: 0, Новин: 0, 3 квітня 2024 09:19
В новині:
Цитата: NNN
Якщо вірити цій статті, то людей ТРИЧІ!!! попередили, в тому числі й пострілами вгору!!! ТРИЧІ!!! А вони продовжували йти. То може були не люди? А просто звичайні rams? Бербеки тобиш.


це що за маячня?? ці люди що власність прикордонників, чи сталіна, вони їх що народжували чи ростили?? совок в усій красі

в одних країнах будують кордон щоб ДО ни не втікали, а в іньших будують що ВІД ни не тікали, вгадайте якою був совок

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.