RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Не просто готуємо, а вкладаємо душу». Волонтери з Буковини їздять на Донеччину й годують військових


Волонтери церкви християн віри євангельської із села Кам’янка, що на Глибоччині, їздять на Донеччину й пригощають військових домашніми бограчем і пловом. Для цього просто на дорозі розгортають польову кухню, куди можуть прийти почастуватися захисники.

Буковинці допомагають бійцям від початку війни. За цей час здійснили близько ста поїздок у регіони, де тривають бойові дії, йдеться в матеріалі "МБ".





"Спочатку готували вдома й возили їжу на схід України військовим. Домашня їжа завжди смачна, і ми бачили, що хлопцям вона подобається. Тому вирішили возити продукти на Донеччину й там готувати, щоб воїни могли попоїсти щойно свіжозвареного. Почали волонтерити з четвертого дня війни. Різне возили хлопцям, але саме готувати на місці почали з минулого року", – каже волонтер Валерій Загарюк.

"Військові дуже вдячні"

Пан Валерій каже, що воїни дуже гарно відгукуються про їжу.

"Військові кажуть, що такий обід не забудуть ніколи. Вони дуже вдячні, адже гарячого й свіжого попоїсти в холод – безцінно. Ми не просто готуємо, а вкладаємо душу", – зазначає В. Загарюк.





На місці, крім бограча та плову, які готують у казані на відкритому вогні, волонтери також готують трав’яний чай, каву.

Ще вдома роблять бутерброди та салати.

"Деякі заготовки робимо вдома: м’ясо морозимо, тремо моркву, тільки 200 кілограмів йде на салат, а ще її додаємо в плов. Салат привозимо вже готовий. Виїжджаємо в четвер або п’ятницю, ночуємо, а в суботу вранці вже виїжджаємо на наші місця. Там розпалюємо вогонь і починаємо готувати. Якщо хлопці приїжджають раніше, то, поки вони чекають, поки ми приготуємо, пригощаємо їх бутербродами та кавою", – говорить волонтер.





Буковинці з собою мають зарядну станцію, два кавові апарати тощо.

Волонтер зазначає, що якихось секретів в рецепті бограча та плову немає, їхня унікальність у тому, що це щойно з вогню.

"Повідомляти про наш приїзд вже й навіть не потрібно, адже до нас приїжджають настільки багато військових, що їжа розлітається дуже швидко. Сто літрів бограча та 160 плову вистачає на дві години. Було так, що ми починали знову варити, бо дуже багато військових хотіли скуштувати. Багато хто їжу бере з собою для побратимів. Хлопці зайвого не беруть, але їх дуже багато. Будь-який військовий, який буде проїжджати повз нас, може пообідати. Ми навіть маємо афішу, але нас видно здаля, адже вздовж дороги розтягуємося на метрів двадцять", – розповідає пан Валерій.





Привозили турнікети, ковдри, ліки

Від початку війни волонтери зробили близько ста поїздок на гарячі напрямки, саме тих, де готували на вогні, – близько сорока.

"Думаю, ми одні з перших, хто виїхав з Буковини допомагати нашим військам. Перша поїздка була на Чернігівщину, де ми мало не зустрілися з російською колоною. Коли звільнили північні області, почали їздити на Донеччину", – зазначає волонтер.

На Донеччину волонтери їздять ледь не щотижня.

"Однієї неділі я сів їсти з сім’єю за столом і діти дістали телефон й почали знімати, що тато вперше з нами їсть під час повномасштабного вторгнення, тоді я замислився, що це справді так багато часу йде на волонтерство, – провадить пан Валерій. – Зараз рідше їздимо, адже і фінанси не ті, і здоров’я підводить, також багато часу займає підготовка до виїзду – зібрати кошти, продукти, випічка. Зараз частіше їздимо – двічі на місяць.





Зазвичай, в одній поїздці їздить вісім людей, а якщо двома – то більше. Проте вісім людей для такої кількості роботи мало, рук не вистачає".

Також волонтери везуть багато інших речей, які потрібні воїнам.

"Грошима, ліками, продуктами й речами нам допомагають наші друзі з-за кордону. Люди вдома випікають. Крім того, купуємо хлопцям одяг і взуття. Також привозили військовим турнікети, ковдри, ліки. Намагаємося допомагати, чим можемо, щоб вони знали, що про них пам’ятають", – резюмує В. Загарюк.





Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-03-2024, 21:00
Коментарів 3 Переглядів 5 570

Hаписав: Молодший капрал, Коментарів: 0, Новин: 0, 26 березня 2024 20:56
В новині:
Підкажіть, а чим волонтер який готує їжу відрізняється від умовних ІТшників, яких пакують на вулиці?

Hаписав: Roman Kovach, Коментарів: 0, Новин: 0, 27 березня 2024 11:17
В новині:
Тому що волонтерів через зв'язки, а інколи за гроші відмазують від служби. Це породження корупції в ТЦК і Міноборони. Годувати військових - добра справа, але й працювати в тилу і розвивати економіку не менш важливо, щоб потім гроші були й на снаряди та зарплату військовим. На жаль, це все подвійні стандарти

Hаписав: Молодший капрал, Коментарів: 0, Новин: 0, 27 березня 2024 14:56
В новині:
Ну про це й мова. Із них ліплять героїв, хоча більше половини із них такі ж пріхлєбатєлі, які порішали собі посаду

Фото ілюстративне

Нині в Чернівецькій області закрили п'ять малокомплектних шкіл

У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.