Чернівчанка Віолетта Олійник продовжує складати FPV-дрони. Загалом вона вже зібрала і відправила на фронт 40 безпілотників. Майстриня скромно вказує кількість лише тих дронів, які зібрала “з нуля”. А ще ж є чимало таких, в яких вона щось замінювала, лагодила, допасовувала.
Про це дівчина розповіла molbuk.ua
Кожну вільну хвилинку дівчина використовує для того, щоби попрацювати у своїй майстерні, незважаючи на те, що там доволі прохолодно. Вона розуміє: братам, батькові та їхнім побратимам постійно потрібні “очі” на фронті.
Віолетта вже набула авторитету серед військових та волонтерів як людина, яка знає толк у цій справі.
“Недавно знайомий з-за кордону надіслав мені два дрони, які зібрав власноруч. Просив, щоб я перевірила їх і один передала його другу, який у війську, інший - своїм пілотам. То я лише передавачі поміняла, і трішки поправила пайку. Та загалом дрони були робочі і літали. Товаришеві відправила безпілотник одразу. А в іншому, що поїде підрозділам моїх рідних, перепаяла радіоприймач на той, яким зараз більше користуються”, - розповідає Віолетта.
Успіхами внучки дуже пишається дідусь Михайло Іванович, який мешкає в іншій області. Він читає та переглядає всі статті й інтерв’ю з Віолеттою. Для цього навіть почав користуватися сенсорним телефоном.
Днями дівчина навідувалася до дідуся, привезла йому газету “МБ” зі статтею про себе.
Михайло Іванович повісив газету у рамочку на чільному місці, під прапором та гербом України.
Він розповів місцевим у своєму містечку про те, чим займається його Віолетта, і запропонував також спробувати збирати дрони. Їх це зацікавило.
“Мені дзвонив військком іншої області, мій номер взяв у дідуся, - усміхається дівчина. - Запитував, де можна купувати дрони, просив поділитися контактами надійних постачальників. Ось так просвітницька робота дідуся пішла на користь спільній справі”.
Впродовж тижня, на жаль, за номером банки Віолетті переказали небагато - трохи більше 2 тисяч гривень. Та вона не засмучується, а продовжує свою справу.
“От, готуюся відправляти партію дронів, нині маю ще два завершити і буду програмувати. Справді, донатять дещо менше, а деталей потрібно багато, і вони дорогі. Наприклад, днями придбала 20 відеопередавачів на дрони майже на 60 тисяч. І між тим роблю закупи на сайті AliExpress, як завжди. Та поки ще є певний резерв. Тож, поки зможу, буду працювати”, - каже чернівчанка.
Газета "Молодий буковинець" приєднується до збору коштів на дрони, які виготовляє чернівчанка, і закликає читачів підтримати майстриню, адже вона робить дуже потрібну справу.
Перекажіть суму, яку можете, на картку "Монобанку" Віолетти Олійник, а вона за ці кошти придбає запчастини й виготовить черговий дрон, який врятує життя наших військових і наблизить перемогу України. Пам’ятайте, що кожна гривня важлива!
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.