RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Скільки заробляє ректор Чернівецького університету: ЗМІ порівняли зарплати керівників вишів


Ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роман Петришин задекларував 634,8 тис. грн зарплати у 2022 році. Та зайняв 13 місце у рейтингу найбільш високооплачуваних керівників вищих навчальних закладів.

"Слово і діло" дослідило декларації ректорів двадцяти найпопулярніших закладів вищої освіти України (за кількістю поданих заяв абітурієнтів) та пропонує подивитися, яку зарплату вони отримали на основному місці роботи у 2022 році.





Найвища зарплата серед ректорів топ-20 вишів – у керівника Київського університету імені Драгоманова Віктора Андрущенка. За 2022 рік він заробив 2 млн 051,9 тис. грн. У рейтингу українських закладів вищої освіти університет посів 15 місце.

Трохи менше заробив ректор Київського політехнічного інституту, котрий посідає друге місце за популярністю серед абітурієнтів. Михайло Згуровський задекларував за 2022 рік 1 млн 826,2 тис. грн зарплати.

Ректор Львівського національного університету імені Франка (3 місце) Володимир Мельник задекларував 1 млн 252,4 тис. грн зарплати. Майже стільки ж заробив Анатолій Мазаракі, який очолює Державний торговельно-економічний університет у Києві (6 місце) – 1 млн 221 тис. грн.

Ректор найпопулярнішого українського університету (саме сюди абітурієнти подали найбільше заяв під час вступної кампанії) – "Львівської політехніки" – Юрій Бобало задекларував 1 млн 99,6 тис. грн. зарплати.

Ректор київського університету імені Шевченка (4 місце) Володимир Бугров заробив у 2022 році 1 млн 50,7 тис. грн.

Зарплата ректора Національного університету біоресурсів та природокористування України (11 місце) Станіслава Ніколаєнка становила, згідно з його декларацією, 973,7 тис. грн.

Від 719 до 765 тисяч заробили ректор Харківського політехнічного інституту (17 місце) Євген Соколов, ректорка Луцького національного технічного університету (19 місце) Ірина Вахович, ректор Ужгородського національного університету (10 місце) Володимир Смоланка, ректор Національного університету Прикарпаття імені Стефаника (9 місце) Ігор Цепенда.

Зарплати від 400 до 600 тисяч задекларували: ректор Києво-Могилянської академії (18 місце) Сергій Квіт, ректор Дніпровської політехніки (16 місце) Олександр Азюковський, ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки (20 місце) Анатолій Цьось, ректорка Харківського національного університету імені Каразіна (14 місце) Тетяна Кагановська, ректор Дніпровського національного університету імені Гончара (13 місце) Сергій Оковитий та ректор Київського національного економічного університету імені Гетьмана (7 місце) Дмитро Лук'яненко.

Нагадаємо, у Чернівцях планують провести вибори ректора ЧНУ. Роман Петришин відбув на посаді ректора один п'ятирічний термін. Згідно із законом, може подаватися на ще один.

Проте на запитання molbuk.ua, чи подаватиме свою кандидатуру, Роман Іванович відповів:

"У нас є наказ міністра про проведення виборів 15 травня. Ми його оприлюднили. Там є цілий перелік документів, і МОН перевіряє, чи відповідає претендент усім необхідним вимогам, чи ні. Тому, гадаю, це питання є абсолютно завчасним. Також на сайті МОН буде оприлюднений склад оргкомітету, виборчої комісії, прописані їхні функції.

Свою позицію з цього питання я оприлюднив на засіданні ректорату минулого тижня. Там було 25 людей. Можете їх запитати, вони скажуть, які слова я там озвучив. Можете поцікавитися у будь-хто з деканів, директорів інститутів, керівників підрозділів, чи директора Наукової бібліотеки. Так, маю право йти на другий термін, а маю право не йти. Перед своїм колективом я свою позицію озвучив".

Роман Петришин зазначив, що претенденти мають право подавати документи до 28 квітня. Але хто претендуватиме - поки невідомо.

"Це питання ще не на часі. Лише тиждень тому оприлюднений міністерський наказ, який дозволяє впродовж 2 місяців подати документи. Вони подаються в МОН, а не до університету. МОН дивиться, чи дотримані всі необхідні умови, а тоді подає до університету список. І вже аж тоді ми бачимо перелік тих, хто претендує на цю посаду", - пояснив ректор.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Анна Семьонова
8-03-2024, 10:30
Коментарів 0 Переглядів 21 046

Теги -

У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.