Загальна сума донатів до фонду Сергія Притули з початку повномасштабної війни склала понад 6 мільярдів 616 мільйонів 410 тисяч гривень.
Усього відбулося понад 8,1 мільйона транзакцій. Найбільший донат - мільйон доларів. Середня сума донату - 813,2 грн. Найменша - 0,01 грн.
Найнижча активність зборів - у січні та серпні. Найбільше задонатили на дрони (понад 99 млн) та БПЛА (понад 71,7 млн грн).
Про це розповів засновник фонду Сергій Притула сьогодні, 29 лютого, в Чернівцях під час публічного звіту за роботу впродовж двох років великої війни, повідомляє кореспондентка molbuk.ua
"Ми з осені минулого року почали практику публічних звітів про роботу фонду за той чи інший період. Чернівці - це дев’яте місто, в яке приїжджаємо. І так співпало, що кілька днів тому - вже два роки від повномасштабного вторгнення. Така неприємна кругла дата. Але це - можливість підбити великі підсумки за 24 місяці.
На цих 24 місяці не сподівався ніхто 2 роки тому. Ні Росія, ні наші партнери та союзники не думали, що ми вистоїмо. Але Україна показала характер - мужність українського воїна, помноженого на єдність українського суспільства. Дала той результат, який маємо зараз. Є держава, вона б’ється, ми досі зберігаємо єдність і непогано донатимо на користь ЗСУ, сил опору в цілому", - зазначив Сергій Притула.
Він пояснив, що його фонд займається 4 напрямками. Це підтримка сил оборони, гуманітарний напрям, підтримка цивільного населення, яке постраждало від російської агресії. Також два освітніх проєкти. Один із них - центр готовності цивільних - представлений безпосередньо в Чернівцях. А ще - навчання військовослужбовців спільно з військовою школою “Боривітер".
Притула закликав небайдужих регулярно підтримувати армію.
"Наш мегазбір - це щоденний рутинний донат, який ви робите, не чекаючи, коли Притула з’явиться на екрані і ми організуємо збір на чергову вундервафлю, яка знищить усіх.
Ні, отих 20, 50, 100, тисяча гривень, які не чекають на особливе запрошення, - це і є наш мегазбір. Бо всі ці десятки тисяч оптичних приладів, засобів зв’язку, медицини, транспорту і так далі - це не мегазбори, але вони потягнули на понад 70% по вартості від загального бюджету. Тому я вас дуже прошу, нехай донат стане для вас такою традицією, як дихати, як жити", - звернувся волонтер.
Він розповів, що місяць тому у фонді привітали молодого чоловіка на ім'я Сергій, який до 2014 року жив у Севастополі, під час окупації виїхав до Києва.
"Це людина, яка у 2023 році, згідно інформації нашої бухгалтерії, зробила 365 донатів! Нас він дуже щиро здивував. Питаю - що спонукало? Він відповів: “Мені здавалося, що це логічний підсумок прожитого дня. Армія ж мене захищає. Мій кожен прожитий день має бути віддячений у якийсь спосіб. От я можу так”, - із захватом переповів Сергій Притула.
"Розумію, що щодня, може, руки не дійдуть. Але хоча би раз на тиждень донатьте. Або зробіть місячну підписку. Я зараз агітую не лише за свій фонд, а за волонтерський рух у цілому", - закликав волонтер.
Він детально розповів про роботу свого фонду, а також відповів на запитання присутніх у залі. Зокрема, куди подівся супутник та про плани після перемоги України.
Детальніше про візит Сергія Притули до Чернівців читайте у наступних випусках "МБ" та на сайті molbuk.ua
[center]
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-02-2024, 23:43
0
2 847