Українці мають можливість поїхати на лікування до Німеччини. З 2022 року в Німеччині діє спеціальна програма допомоги українцям, яка передбачає й медичну допомогу. Скористатися нею можуть не лише українські біженці у Німеччині, але й хворі з України.
Як це можна зробити, розповів Віктор ОМАНЧУКОВСЬКИЙ,
директор фірми, яка займається перевезенням хворих.
"З початку війни у 2022 році німці почали активніше надавати допомогу українцям і виділяють на це чималі суми. Гроші не відправляють в Україну, а розподіляють їх для допомоги українцям у Німеччині, зокрема й на лікування. На 2024 рік у німецьких лікарнях виділили 500 ліжко-місць для лікування українців", – пояснює Віктор.
Потрапити на лікування можуть і цивільні люди, і військові.
"Хворий, який потребує лікування, повинен надати нам виписку з історії хвороби в PDF-форматі на якийсь із месенджерів. Ці документи надсилаю медичному асистансу в Німеччині, і там уже підбирають клініку відповідно до захворювання людини. Сама клініка вже вирішує, бере на лікування пацієнта чи відмовляє. Документи оформлять від трьох до п’яти робочих днів. Коли отримуємо підтвердження від лікарні, пацієнта скеровуємо на лікування. Відвезли на лікування чимало людей. Якщо людина у важкому стані, ми можемо надати медичний супровід і реанімобіль, але це коштує кілька тисяч євро. Є пацієнти в стабільному стані, які не потребують медичного супроводу, тож вони можуть поїхати на лікування автобусом", – каже Віктор.
Віктор розповідає, що дуже часто на лікування в Німеччину везуть людей з онкологією. Були пацієнти на пересадку печінки, кісткового мозку. Відправляють на лікування й дітей у супроводі батьків. Також є послуга протезування військових у Німеччині.
"Німецькі лікарі самі визначають, з якими хворобами можна потрапити на лікування до Німеччини. Якщо людину привозять у клініку на реанімобілі, то госпіталізація відбувається одразу. Дуже швидко оформляють весь пакет документів на лікування. Якщо приїхали автобусом, тобто хворий не важкий, то людина живе певний час у муніципальному помешканні. За півтора-два тижні оформляють документи на лікування", – розповідає Віктор.
Не завжди хворим треба лежати в лікарні. Є випадки, коли людям призначають лікування, і вони можуть проходити його амбулаторно, а до лікарів звертатися по консультації.
"Увесь цей період людина живе в муніципальному помешканні. Хворих з онкологією зазвичай відправляємо в інститут онкології в Мюнхені. Багато хворих відвозили до лікарні в Регенсбургу. Коли людина прибуває на лікування в Німеччину, її зустрічає медичний асистент, якому треба заплатити дві тисячі євро. У цю вартість входить проживання в муніципальному помешканні й медичне страхування. Також оформляють документи на тимчасове проживання в Німеччині й згодом виплачують по 500 євро допомоги на місяць", пояснив Віктор.
29-02-2024, 20:20
0
1 975