Минулого року в Чернівцях почалася інвентаризація гаражів. У різних районах міста почали з’являтися повідомлення, що потрібно надати для уточнення документи й звернутися до інспекції з благоустрою.
Такі повідомлення з’явилися і на 16 гараж на вулиці Кармелюка, 67, йдеться у публікації "МБ".
Металеві гаражі на вулиці Кармелюка, 67, за кілька метрів від п’ятиповерхового будинку збудували майже 60 років тому. Зараз мешканці намагаються їх відстояти. Двоє пенсіонерів отримали повідомлення про демонтаж гаражів і штраф у 680 гривень. Серед них і 81-річний Микола Цибуляк.
Чоловік зізнається, що документів на гараж він і справді не має, бо купив його разом із квартирою ще у 1985 році. Чоловік готовий їх зробити, але це йому не вдається через бюрократичні непорозуміння.
"У 1967 році тут звели будинок. Залишилася захламлена територія неподалік. Ініціативні мешканці її розчистили й попросили дозволу встановити гараж. Тоді приїхала комісія з кількох чиновників, оглянула територію й дала дозвіл. Адже цю територію не можна забудувати, бо там пролягає дорога до трансформаторної підстанції", – розповідає Микола Цибуляк.
Разом з Миколою Івановичем підходимо до гаражів. Більшість із них у нормальному стані. Немає таких, які б розвалювалися.
"Прибудинкову територію ми оформили, а ось цю не могли, бо це дорога до трансформаторної підстанції. Також є два заїзди до приватних будинків. Більшість цих гаражів уже перепродані. Але якщо їх демонтувати, то що тут буде? Ця територія ні для чого не придатна. Ми розуміємо, що повинні бути документи на землю, і ми не проти. Готові взяти цю земельну ділянку в оренду й сплачувати за неї кошти, але нам не пояснюють, як це зробити. Таке враження, що міська влада в цьому не зацікавлена. Ми звернулися до управління з благоустрою. Далі нас відправили у департамент урбаністики. А там так і не пояснили, які наступні кроки маємо зробити. В одній із відповідей нам написали, що "надати земельну ділянку в оренду для обслуговування індивідуальних гаражів немає можливості". А чому немає — не пояснили. Тому звертаємося зі скаргами до усіх інстанцій по другому колу", – пояснює чоловік.
Люди просять чиновників ретельно вивчити питання і пояснити їм алгоритм дій.
"Колись в управлінні благоустрою говорили про те, що гаражі зносити не будуть, а сприятимуть людям в їх оформленні. Ми не проти, тому пішли по роз’яснення. Натомість отримали припис на демонтаж, а потім і штраф на 680 гривень. Я думав, що прийде комісія і спробує розібратися в ситуації. Але жодного чиновника ми тут не бачили", – каже Микола Іванович.
Пенсіонери хочуть відстояти свої гаражі. Вони найняли адвоката й написали чергове звернення до міськради, Президента України й Генеральної прокуратури.
Начальник управління порядку та контролю за благоустроєм міськради Юрій Зінченко пояснив, що комісія, яка займалася гаражами, вже ліквідована, а цим питанням наразі займається департамент урбаністики та архітектури міськради. Тому треба звертатися туди, якщо виникають питання щодо гаражів і оформлення документів.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-02-2024, 20:40
0
20 514