Сьогодні, 22 лютого, у Чернівцях відкрили виставку "Витоки. Мозаїка генетичного коду". На ній переставили дипломні та курсові роботи студентів Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну ім. Василя Шкрібляка.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Урочисте відкриття виставки відбулося у Буковинському центрі культури і мистецтва за участі двох кураторок коледжу – Оксани Петращук-Гинги та Марини Задорожної.
На виставці представили понад сто експонатів. Роботи виготовлені за давніми традиційними зразками та технологіями: крайки, тайстри, горбатки, запаски, чоловічі та жіночі сорочки, гобелени, доріжки, рушники та сучасні костюми.
"Тут представлено більше як сто робіт студентів – це твори ткацтва, художньої вишивки та моделювання одягу різноманітними техніками. Однак ми вибрали окремі роботи, щоб розкрити більше схем виготовлення, але щоб водночас це виглядало сучасно. Навіть один наш студент створив килим у стилі Minecraft, проте старовинною технікою", – ділиться викладачка коледжу Оксана Петращук-Гинга.
У центрі зали висить виткана дипломна робота студента Івана Мудрака, під назвою "Бабин бучок". Хлопець зобразив на килимі свою подорож селами Буковини.
"Щорічно у нас відбувається до 20 різних художніх виставок як дитячих, так і майстрів народного мистецтва. Тому сьогодні презентували творчий доробок фахового коледжу, адже нам цікаво, як творить молодь. Ми вже давно готувалися до цієї виставки. Вона буде тривати цілий місяць", – розповідає диктор центру Микола Шкрібляк.
Мета виставки – показати гостям та жителям міста, що ніколи не пізно вчитися та розвиватися, що можна інтерпретувати народне мистецтво на сучасний лад. Також підтримувати пам’ять про народне ткацтво.
"Колись ткацтво було найбільш розвинене, ніж інші види народного мистецтва. Цим займалися як чоловіки, так і жінки. Однак виготовлення текстильних тканин потребує багато сил та часу, тому його замінили машинні технології", – каже Микола Шкрібляк.
Також на виставці були присутні учні із різних Чернівецьких закладів освіти та жителі міста.
"Ця виставка гарно транслює, наскільки ми відродилися. Показує єдність та культуру нашого народу. Колись я вишила сорочку і після того, залишила вишивання хрестиком. Дивлячись сьогодні на ці експонати, вони дуже надихають, певно потрібно продовжувати цей процес", – говорить відвідувачка Тетяна Костюк.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-02-2024, 22:20
0
2 569