Процес переходу релігійних громад із підпорядування УПЦ (МП) до ПЦУ на Буковині є незворотнім. Але для цього людям потрібно більше пояснювати, що собою зараз являє УПЦ (МП).
Про це під час преспідходу сказав Блаженнійший Митрополит Епіфаній, відповідаючи на запитання ЗМІ, пише molbuk.ua
Епіфаній наголосив, що ПЦУ прагне, аби процес переходу був мирним і спокійним, та щоби це відбувалося в законному полі. Проте треба пояснювати людям, що УПЦ, попри те, що зараз не називає себе УПЦ МП, залишилася російською.
"Тому потрібно інформувати населення, говорити правду. Бо є ще багато людей, які перебувають у певній духовній омані, на жаль. І не розуміють, що насправді відбувається, що в Україні триває люта і жорстока війна. Ворог прийшов для того, щоби нас знищити. У своїх цілях він використовує свою церкву, яка носить назву української. Тобто вивіскою прикриваються, називаючи себе українською, але водночас маючи безпосередній інституційний зв’язок із країною-агресором.
Це доведено, є відповідна експертиза держслужби, яка чітко свідчить про те, що українська церква, що носить таку назву, юридично має зв’язок із країною-агресором. Тому нам потрібно працювати для того, щоби людям доносити цю правду. Переконаний, що з Божою допомогою, громада за громадою, це відбудеться спокійно", - сказав Епіфаній.
Митрополит зауважив, що спостерігаються певні провокації з боку представників російської церкви.
"Бо їм потрібно показати всьому світу, що тут відбуваються певні гоніння і переслідування. А насправді цього немає. І всеукраїнська рада церков та релігійних організацій постійно про це засвідчує. Вони це роблять, аби нашкодити Українській державі на міжнародному рівні. Тому всі повинні розуміти, яку роль відіграє зараз в Україні російська православна церква.
Якщо ви хочете побачити безпосередній інституційний зв’язок із російською церквою, то назвіть себе по імені. Тобто коли буде вивіска на церкві, що це є російська церква. Переконаний, що люди тоді до неї не будуть ходити. Не можна прикриватися назвою і водночас підпільно працювати на ворога", - вважає митрополит.
За даними Чернівецької обласної військової адміністрації, станом на початок грудня 2023 року 34 релігійні громади області перейшли з УПЦ МП до ПЦУ. Загалом в області зареєстровано майже 400 релігійних організацій Української Православної Церкви Московського Патріархату та понад 150 — Православної Церкви України.
Опісля молебню в храмі та преспідходу до журналістів у залі Чернівецької обласної філармонії Блаженнійший Митрополит Епіфаній відвідав перші єпархіальні збори духовенства обʼєднаної Чернівецької єпархії та урочистості з нагоди представлення новопризначеного Священним Синодом керуючого єпископа Феогноста. У заходах також взяли участь представники місцевої влади.
Під час єпархіальних зборів Його Блаженство відзначив захисників України, місцеву владу та благодійників.
Раніше повідомлялося, що на Буковину з візитом сьогодні прибув предстоятель ПЦУ блаженніший митрополит Епіфаній. Під час спільного молебню у храмі преподобної Параскеви Сербської він представив нового керівника Чернівецько-Буковинської єпархії преосвященнішого Феогноста.
Також
привітав буковинців із рішенням Священного синоду про об'єднання Чернівецько-Хотинської, Чернівецько-Кіцманської та Чернівецької єпархій в єдину Чернівецьку єпархію ПЦУ, назвавши це історичним рішенням.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-02-2024, 18:19
11
9 039