RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Це була людина-душа»: на Буковині попрощалися з ексголовою РДА, який загинув на війні - відео


Сьогодні, 8 лютого, на Буковині попрощалися із колишнім головою Вижницької районної адміністрації Русланом Сенчуком, який загинув на війні.

Віддати останню шану Героєві прийшли сотні людей, повідомляє кореспондентка molbuk.ua



Перехожі ставали навколішки вздовж шляху, яким рухалася похоронна процесія. Плакали і дорослі, і малі.





Усі згадують Руслана Сенчука як чудову людину та справжнього патріота. Кажуть, таких, як він, одиниці.

"Він був дуже порядним, добрим, відкритим, вихованим. Завжди вітався з усіма, незалежно від того, чи перед ним був дорослий, чи дитина. Не задавався, як деякі начальники. На роботу часто їздив на велосипеді. Дуже любив гори. Сім’я у нього хороша. Неймовірно шкода за ним", - каже сусідка Марія.

"Усі знали і поважали Руслана Івановича, - додає вижниччанин Володимир. – Герой, справжній патріот. Жаль, що відходять такі люди, як він".



"Це була людина-душа, за все переживав, - розповідає голова районної ветеранської організації Іван Бойко. – Надзвичайно чесний, справедливий. Любив правду і завжди її відстоював. Коли і хто би до нього не звернувся, всім допомагав".






Як командир Руслан Сенчук по-батьківськи опікувався своїми бійцями. Планував приїхати на кілька днів у відпустку на свій день народження. Другого лютого йому мало виповнитися 52 роки.

"Руслан Іванович ніколи не кричав, не сварився, все робив пунктуально. У нього була можливість повернутися додому з фронту, але він відмовився. Сказав: "Я товаришів не залишу".

Під час однієї з наших останніх розмов розповів: "Відпускаю на Новий рік своїх хлопців, бо свято, нехай побудуть удома. А я вже приїду на свій день народження. Зустрінемося, підемо в гори, розіб’ємо палатку, як у старі добрі часи. І тут раптом 6 січня не вийшов на зв’язок. Та ми все ж сподівалися на краще…" - каже Юрій Татарин, який у період, коли Руслан Сенчук очолював Вижницьку РДА, працював його заступником.






"Я Руслана Івановича знав 30 років, відколи він ще юним прийшов сюди. Є вижниччани, які народжуються у Вижниці і не стають своїми. А він – представник Поділля, зі Старокостянтинова, але став справжнім вижниччанином, - розповідає голова Вижницької райради Михайло Андрюк. - Руслан переїхав сюди після закінчення університету, зустрів тут прекрасну дружину Надійку.

Працював на різних посадах: спочатку вчителем, керував гуртками, об'єднував довкола себе молодь. Пропрацював в органах виконавчої влади з перервами із 2002 по 2019 рік.

З початком великої війни сказав: "Якщо не я, то хто?" І пішов на фронт. Хоча міг не йти, адже мав дуже слабкий зір. Його через це колись навіть не прийняли до суворовського училища. Жив для людей, віддавав їм усього себе".






Деякий час Руслан Сенчук працював керівником туристичного гуртка у Вижницькій гімназії. Умів так зацікавити молодь, що всі учні навперебій прагнули записатися до його гуртка, згадує вчитель фізвиховання Вижницької гімназії Володимир Заярнюк:

"А ще Руслан Іванович дуже любив гори. Обійшов чи не всі довколишні вершини. Він просто закохався у них. От як люди закохуються в море, так він був залюблений у Карпати.

Ніхто навіть не сумнівався, що він добровольцем піде захищати країну. Про те, якою був чудовою людиною, свідчить велика кількість людей на похороні. На жаль, Бог забирає найкращих".







Сестра Світлана Науменюк згадує, що брат був дуже чуйним, добрим, спокійним, турботливим.

"Мій любий, найдорожчий брат. Він умів усім поспівчувати, потурбуватися. Болісно пережив смерть батька. Мама і ми всі його обожнювали. Хоча переїхав на Буковину із рідної Хмельниччини ще в 16 років, але ми постійно зустрічалися на свята. Завжди знаходив хвилинку подзвонити, запитати, як ми", - каже Світлана Науменюк.









Директор Національного природного парку "Черемоський" Роман Єрема познайомився з Русланом Сенчуком ще у 1996 році, коли той прийшов до школи керівником туристичного гуртка.

"Дуже добре пам’ятаю той час, коли його до нас завели у клас, і повідомивши, що у нас відкривається такий туристичний гурток. І хто має бажання, може доєднатися. Записалося багато охочих, нам було дуже цікаво. Фактично усі гірські рятувальники, які є у Чернівецькій області, - це школа Руслана Івановича.

Потім він працював на різних серйозних посадах, але любов до гір ніколи не зникала. Так і з Надею, майбутньою дружиною, познайомився. Їхав сюди потягом "Вижниця-Чернівці", а Надія Йосипівна – додому. Так і познайомилися. Гадаю, Руслан спочатку закохався у наші гори, а вже тоді – майбутню дружину. Він настільки любив Карпати, що навіть, будучи головою РДА, брав участь у пошуково-рятувальних роботах як волонтер. Дуже шкода, що ми сьогодні з ним попрощалися…" - каже Роман Єрема.







Капітан, командир роти протитанкових ракетних комплексів 82 окремої десантно-штурмової бригади Руслан Сенчук майже місяць вважався зниклим безвісти. Днями стало відомо, що він загинув 6 січня 2024 року в районі населеного пункту Роботине.







Родина Руслана Сенчука просить висловити щиру подяку військовому капеланові, волонтерові отцю Василеві Гасинцю за величезну допомогу в пошуках Героя.

Довідка

Руслан Сенчук народився 2 лютого 1972 року в місті Хмельницькому.
Освіта вища - Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, "Географія", географ, викладач (1994); Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, "Державна служба", магістр державної служби (2009).
1994 - педагог-організатор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8, м. Хмельницький
1994-1995 - кореспондент редакції Хмельницької обласної молодіжної газети “Ровесник”
1995-1996 - організатор ППЗ Чернівецького центру сертифікатних аукціонів
1996-2000 - начальник Вижницького контрольно-рятувального загону Чернівецької обласної контрольно-рятувальної служби
2000-2003 - командир Чернівецького аварійно-рятувального пункту Калуського воєнізованого гірничорятувального загону
2006-2008 - начальник відділу у справах сім’ї, молоді, фізкультури та спорту Вижницької районної державної адміністрації Чернівецької області
2008-2009 - студент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
2009-2011 - завідувач сектору внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату Вижницької районної державної адміністрації Чернівецької області
2012-2013 - рятувальник Вижницького гірського пошуково-рятувального відділення Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління МНС України в Чернівецькій області.
2013-2014 - помічник-консультант народного депутата України Фищука О.Г.
Травень 2015 — призначений заступником голови-керівником апарату Чернівецької обласної державної адміністрації.
29 квітня 2016 року - розпорядженням президента Петра Порошенка призначений головою Вижницької РДА
У липні 2019-го року був звільнений з посади голови Вижницької РДА у зв’язку із закінченням повноважень президента України.






Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
8-02-2024, 21:19
Коментарів 0 Переглядів 6 124


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.


Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!