Щоб кістки швидше зросталися після переломів, у раціоні має бути достатньо кальцію, вітаміну D та білку.
Це радить лікар-травматолог вищої кваліфікаційної категорії ортопедо-травматологічного відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні Микола Шваб.
Лікар розповів, які "будівельні матеріали" потрібні для швидкого відновлення кісток після переломів.
Кальцій. Висока концентрація кальцію – у кисломолочних продуктах, лососі, сардині, а також капусті, кунжутному насінні, петрушці. Саме ці продукти варто вживати щодня при переломах.
Магній сприяє формуванню нової кістки. Особливо високі концентрації магнію у бананах, листовому салаті, свіжому мигдалі, а також рибі (камбала, короп, оселедець, тріска, окунь) і креветках. Магній міститься в хлібі грубого помелу. Якщо вживатимете ці продукти, кістки зростатимуться швидше.
Цинк сприяє кращому засвоєнню кальцію. Тому в комплексі з кисломолочними продуктами важливо вживати морепродукти, бобові, гриби, гречану крупу і горіхи всіх видів.
Фолієва кислота сприяє правильному розвитку еластичного каркасу кістки. Стиглі банани, брюссельська капуста, буряк, печінка і цитрусові – продукти, до складу яких входить найбільша кількість фолієвої кислоти.
Вітамін В12 живить корисними властивостями клітини, які сприяють вдалій будові кістки. Найбільша концентрація цього вітаміну в телятині, молоці та яйцях. Для підтримання вітаміну К в організмі потрібно додати до раціону кисломолочні продукти.
Білок – елемент, який відіграє важливу роль при будові клітин кісток. Висока концентрація білку у м’ясі, птиці, рибі і продуктах тваринного походження (твердий сир, масло, яйця тощо).
Коктейль для відновлення кістокУніверсальний спосіб поповнити організм усіма речовинами, які допомагають кісткам зростатися – приготувати і пити один раз на день смачний коктейль. У склянку кефіру засипати 1 ч. л. кунжутного насіння і стільки ж насіння льону. Воно багате на омега-3 жирні кислоти, які мають протизапальну та ранозагоювальну дію. До суміші додати 1/4 банана, 2 волоські горіхи, 1 ч. л. будь-яких морожених ягід – чорниці, малини або смородини. Усю суміш збивати не менше, ніж хвилину, у блендері до однорідності. За бажання можна додати 1 ч. л. меду. Із таким коктейлем хворий отримує і кальцій, і вітамін D, і омега-3 жирні кислоти, і якісний білок, які сприяють якісному зростанню кістки. Напій також підвищує імунітет і обмін речовин.