85-річна Марія ПАЛАДІЙЧУК із Чернівців купила військовим дрон. На це пенсіонерка витратила 98 тисяч гривень. "Я зробила те, що повинна зробити кожна людина, яка має на це змогу", – вважає пані Марія.
Для жінки це велика сума, але вона вважає, що не зробила нічого особливого, йдеться у публікації "МБ".
Марія Іванівна 30 років пропрацювала викладачкою в училищі №3. На пенсію пішла в 70 років.
У жінки пенсія 6000 гривень, за неї вона й вирішила купити дрон.
"Запитаєте в мене, чому я вирішила це зробити? От сьогодні вмикаю вранці телевізор і бачу, як наших вбивають. Повз мій дім дорогою на цвинтар у Садгору везуть загиблих молодих хлопців. І думаю: я, стара, живу, а вони, молоді, в землі лежать То я повинна добре їсти, все собі дозволяти, а вони нехай гинуть?", – плаче Марія Іванівна.
Марія Іванівна переконана, що не зробила нічого надзвичайного.Так вчиняти має кожна людина, яка себе поважає. І я б хотіла, щоб мій приклад когось надихнув.
"Щодня по телевізору кажуть, що потрібні дрони й дрони. Я не знала, що таке дрон. Подзвонила своєму племіннику Андрію зі Львова, щоб він мені допоміг. Андрій тоді сказав: "Тітонько, багаті люди не роблять такого, а ви хочете?". Племінник мені й допоміг із купівлею дрона. Дізнався, який саме потрібно, де купити. Потім зателефонував мені й пояснив, куди треба йти", - продовжує жінка.
Марія Іванівна придбала дрон восени минулого року. Щоб купити його, старенька жінка, яка важко ходить із ціпком, їхала в інший кінець міста тричі.
"Першого разу приїхала, а мені сказали, що товару ще немає. Другого разу попросили дати паспорт, якого в мене із собою не було. Уже з третьої спроби купила той дрон. Коробка невелика, трохи більша за коробку із взуттям. Тримаю той дрон і думаю, куди його віддати. Подзвонила у військкомат і сказала, що хочу військовим віддати дрон. До мене прийшов якийсь військовий і забрав. Я переживала, бо не знала, куди його віддадуть. Та потім до мене ще раз прийшов військовий і показав на телефоні відео двох хлопців, які мені дякували. Вони звернулися до мене: "Маріє Іванівно, ви дуже-дуже хороший дрон купили!". Я цьому так втішилися. Мене сусідка питала, чому я не купила дешевший дрон, адже є і за 20 тисяч гривень. Але я хотіла купити один із найкращих!", – згадує Марія Іванівна.
Усієї суми на дрон жінка не мала. Тож значну суму грошей позичила.
"Гроші, звісно, були проблемою, тому збирала довгенько. Чималу суму позичила. Тепер економлю, бо мушу борг віддати. Їм скромно – кашу, овочі", – провадить Марія Іванівна.
Запитую у жінки, скільки заборгувала, збираючи гроші на дрон, і чи потребує допомоги. Вона категорично відповідає: "Не буду казати, скільки грошей винна. І допомога мені не потрібна. Я це зробила, і нехай воно так буде. Допомагайте тим, хто на війні. Збирайте гроші. А я обійдуся тим, чим є".
Наостанок Марія Іванівна повторює: "Я нічого такого не зробила. Кожен, хто може і не може, повинен підтримувати нашу армію".
Як розповіли у Чернівецькому обласному ТЦК, дрон, який придбала Марія Паладійчук, передали військовослужбовцям, які виконують бойові завдання на Харківському напрямку.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.