RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Кому з буковинців потрібен дозвіл для в’їзду в прикордонну смугу: важливі запитання про нововведення



В Україні ввели дозволи на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу. Це означає, що ті, хто хочуть потрапити в прикордонну зону в межах п’яти кілометрів від державного кордону, повинні отримати ці дозволи. Питань щодо цього виникло досить багато.

"МБ" зібрав найбільш актуальні наразі питання й звернувся по роз’яснення до заступника командира Чернівецького прикордонного загону Ігоря Заруднєва та пресофіцера Костянтина Лісніка.



Чи почали видавати дозволи, і чи потрібно вже подавати документи?


Постанова, якою визначено порядок в’їзду, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу, вже набула чинності, і ми виконуємо її вимоги.
Дозволи ще не видають. Їх почнуть видавати після того, як МВС затвердить зразок документа, єдиного для всіх. Очікуємо, що це буде в березні. Але Чернівецький прикордонний загін уже отримує документи від громадян для їх оформлення. Отож коли буде розроблена форма дозволу, цим громадянам їх першими видамо. Дозволи будуть видавати впродовж десяти робочих днів.

На скільки часу будуть видавати дозволи?


Дозвіл буде видаватися на рік. Але є інший термін дії дозволу для місцевих жителів прикордонної смуги. Для них цей дозвіл безстроковий, щоб вони мали можливість пересуватися всередині п’ятикілометрової зони й за межами населених пунктів. Це діє за умови, якщо люди там фактично проживають. Якщо відсутні протягом 90 днів, то дозвіл скасується.
Інформаційну роботу вже ведемо. У селах вже з’явилися оголошення про те, що потрібно оформляти дозволи. Літні люди цих населених пунктів, яким проблематично подати документи, можуть звернутися по допомогу до сільради або голови ОТГ.

Якщо мені треба поїхати до родичів у село, яке входить у прикордонну смугу, чи треба оформляти дозвіл?


Населені пункти не входять до прикордонної смуги, навіть якщо вони розташовані в межах п’ятикілометрової зони. Отож якщо ви їдете в населений пункт, то цього дозволу не потрібно.
Одне слово, якщо ваша бабуся живе в селі Тарасівці, де в межах п’яти кілометрів – молдавський кордон, то вам не потрібен дозвіл, щоб приїхати до неї у гості, а ось якщо захочете піти з бабусею у ліс по гриби, тоді цей дозвіл потрібен.
Якщо в прикордонників виникнуть питання щодо вашого в’їзду в населений пункт прикордонної смуги, вони можуть дізнатися, чи справді там живе ваш родич. У прикордонних підрозділах є відділення, які працюють з місцевим населенням, старостами сіл, головами ОТГ. Прикордонник знає, що запитати, щоб пересвідчитися, їдете ви до родичів чи ні.
Так само не потрібен дозвіл, якщо, наприклад, їдете до пункту пропуску, щоб поїхати до іншої країни. Але, якщо на дорозі буде пост прикордонників, їм потрібно повідомити мету поїздки й показати закордонний паспорт. Особливо ретельно перевірятимуть чоловіків.

Я живу в Чернівцях, у якому випадку мені потрібно взяти дозвіл?


Вам знадобиться дозвіл, якщо захочете поїхати збирати гриби чи відпочивати, наприклад, у район Шибени, Селятина. Людина має розуміти: якщо вона рухається вздовж кордону, то повинна мати дозвіл. Тому той, хто планує рано чи пізно відпочивати у прикордонній смузі, може вже подавати документи на отримання дозволу, бо це робиться впродовж десяти днів, а не за один.

Куди подавати документи для отримання дозволів?


Для отримання дозволу потрібно подати копії паспортних даних. Також подають заяву, відповідно до вимог, і вказують, з якою метою потрібен дозвіл. Звернення щодо отримання дозволу можна подавати як у письмовій, так і в електронній формі.
Листи можна надіслати на електронну адресу: chernivci_zagin@dpsu.gov.ua або надіслати лист поштою на адресу Чернівецького прикордонного загону за адресою: місто Чернівці, вулиця Володимира Великого, 2А.
Дозволи видаватимуть безкоштовно. Найімовірніше, що вже готові дозволи будемо видавати особисто людині або її представнику під підпис.
Дозвіл, який видає Чернівецький прикордонний загін, дійсний лише на території обслуговування прикордонного загону. А саме Чернівецької області та частини Івано-Франківської (Чернівецький прикордонний загін обслуговує Верховинський район Івано-Франківської області). Там пролягають популярні туристичні маршрути, то ж для походу в гори також будуть потрібні дозволи.
З дозволом Чернівецького прикордонного загону не можна їхати збирати гриби у прикордонну смугу Закарпаття. Якщо людина хоче потрапити у прикордонну смугу Закарпатської області, вона має звернутися у Мукачівський або Чопський прикордонний загони.

Де будуть перевіряти дозволи?


На в’їзді у прикордонні пункти пропуску є прикордонні контрольні пости. Таких контрольних пунктів в області є 18. Цю кількість можуть змінювати. Контроль здійснюють прикордонники, також до цього можуть бути долучені представники поліції та ТЦК.

Чи є покарання за відсутність дозволів?


Відсутність довідки у прикордонній смузі – це порушенням правил прикордонного режиму. За це накладається штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень. За повторне порушення – від 1700 до 3400 гривень.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-01-2024, 11:59
Коментарів 1 Переглядів 5 145

Hаписав: 1, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 січня 2024 14:59
В новині:
Це вже Північна Корея, чи ще ні !?


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.