Кому з буковинців потрібен дозвіл для в’їзду в прикордонну смугу: важливі запитання про нововведення

Новини Чернівців
5 354
0


В Україні ввели дозволи на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу. Це означає, що ті, хто хочуть потрапити в прикордонну зону в межах п’яти кілометрів від державного кордону, повинні отримати ці дозволи. Питань щодо цього виникло досить багато.

"МБ" зібрав найбільш актуальні наразі питання й звернувся по роз’яснення до заступника командира Чернівецького прикордонного загону Ігоря Заруднєва та пресофіцера Костянтина Лісніка.



Чи почали видавати дозволи, і чи потрібно вже подавати документи?


Постанова, якою визначено порядок в’їзду, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу, вже набула чинності, і ми виконуємо її вимоги.
Дозволи ще не видають. Їх почнуть видавати після того, як МВС затвердить зразок документа, єдиного для всіх. Очікуємо, що це буде в березні. Але Чернівецький прикордонний загін уже отримує документи від громадян для їх оформлення. Отож коли буде розроблена форма дозволу, цим громадянам їх першими видамо. Дозволи будуть видавати впродовж десяти робочих днів.

На скільки часу будуть видавати дозволи?


Дозвіл буде видаватися на рік. Але є інший термін дії дозволу для місцевих жителів прикордонної смуги. Для них цей дозвіл безстроковий, щоб вони мали можливість пересуватися всередині п’ятикілометрової зони й за межами населених пунктів. Це діє за умови, якщо люди там фактично проживають. Якщо відсутні протягом 90 днів, то дозвіл скасується.
Інформаційну роботу вже ведемо. У селах вже з’явилися оголошення про те, що потрібно оформляти дозволи. Літні люди цих населених пунктів, яким проблематично подати документи, можуть звернутися по допомогу до сільради або голови ОТГ.

Якщо мені треба поїхати до родичів у село, яке входить у прикордонну смугу, чи треба оформляти дозвіл?


Населені пункти не входять до прикордонної смуги, навіть якщо вони розташовані в межах п’ятикілометрової зони. Отож якщо ви їдете в населений пункт, то цього дозволу не потрібно.
Одне слово, якщо ваша бабуся живе в селі Тарасівці, де в межах п’яти кілометрів – молдавський кордон, то вам не потрібен дозвіл, щоб приїхати до неї у гості, а ось якщо захочете піти з бабусею у ліс по гриби, тоді цей дозвіл потрібен.
Якщо в прикордонників виникнуть питання щодо вашого в’їзду в населений пункт прикордонної смуги, вони можуть дізнатися, чи справді там живе ваш родич. У прикордонних підрозділах є відділення, які працюють з місцевим населенням, старостами сіл, головами ОТГ. Прикордонник знає, що запитати, щоб пересвідчитися, їдете ви до родичів чи ні.
Так само не потрібен дозвіл, якщо, наприклад, їдете до пункту пропуску, щоб поїхати до іншої країни. Але, якщо на дорозі буде пост прикордонників, їм потрібно повідомити мету поїздки й показати закордонний паспорт. Особливо ретельно перевірятимуть чоловіків.

Я живу в Чернівцях, у якому випадку мені потрібно взяти дозвіл?


Вам знадобиться дозвіл, якщо захочете поїхати збирати гриби чи відпочивати, наприклад, у район Шибени, Селятина. Людина має розуміти: якщо вона рухається вздовж кордону, то повинна мати дозвіл. Тому той, хто планує рано чи пізно відпочивати у прикордонній смузі, може вже подавати документи на отримання дозволу, бо це робиться впродовж десяти днів, а не за один.

Куди подавати документи для отримання дозволів?


Для отримання дозволу потрібно подати копії паспортних даних. Також подають заяву, відповідно до вимог, і вказують, з якою метою потрібен дозвіл. Звернення щодо отримання дозволу можна подавати як у письмовій, так і в електронній формі.
Листи можна надіслати на електронну адресу: chernivci_zagin@dpsu.gov.ua або надіслати лист поштою на адресу Чернівецького прикордонного загону за адресою: місто Чернівці, вулиця Володимира Великого, 2А.
Дозволи видаватимуть безкоштовно. Найімовірніше, що вже готові дозволи будемо видавати особисто людині або її представнику під підпис.
Дозвіл, який видає Чернівецький прикордонний загін, дійсний лише на території обслуговування прикордонного загону. А саме Чернівецької області та частини Івано-Франківської (Чернівецький прикордонний загін обслуговує Верховинський район Івано-Франківської області). Там пролягають популярні туристичні маршрути, то ж для походу в гори також будуть потрібні дозволи.
З дозволом Чернівецького прикордонного загону не можна їхати збирати гриби у прикордонну смугу Закарпаття. Якщо людина хоче потрапити у прикордонну смугу Закарпатської області, вона має звернутися у Мукачівський або Чопський прикордонний загони.

Де будуть перевіряти дозволи?


На в’їзді у прикордонні пункти пропуску є прикордонні контрольні пости. Таких контрольних пунктів в області є 18. Цю кількість можуть змінювати. Контроль здійснюють прикордонники, також до цього можуть бути долучені представники поліції та ТЦК.

Чи є покарання за відсутність дозволів?


Відсутність довідки у прикордонній смузі – це порушенням правил прикордонного режиму. За це накладається штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень. За повторне порушення – від 1700 до 3400 гривень.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм