Соціальна перукарня – місце, де безоплатно можуть скористатися послугами діти, люди з інвалідністю, напівсироти й малозабезпечені. Вона працює щовівторка і п’ятниці з 11:00 по 16:00 при соборі УГКЦ на Руській, 28. Перукарка Наталія ТКАЧИК з відкритим серцем допомагає ближнім.
Про це йдеться в публікації "МБ".
"Ми працюємо з липня. Однак ідея виникла багато років тому. Паралельно в мене є основна робота. Колись отець Віталій прийшов стригтися й запитав, чи маю я відкрите серце до соціальної роботи? Я погодилась. Адже давно думала, приносити людям користь і допомагати", – ділиться Наталія Ткачик.
"Перукарня надає майже всі послуги"
"Зі мною також працює Ірина. Якщо у вівторок чи п’ятницю випаде парне число, то її зміна, а якщо непарне, то моя. На початку ми згуртувалися й принесли з дому засоби та інструменти. Отець знайшов крісло і дзеркало. З того все почалося", – каже Наталія Ткачик.
Жінка зазначає, що перукарня надає майже всі послуги.
"Єдине, що ми не робимо, так це не фарбуємо. Це трохи складний процес. Також поки що немає умивальника. Проте надалі, якщо людина принесе свою фарбу, то я без проблем допоможу", – говорить пані Наталія.
Послуги перукаря безплатні. Якщо ж людина хоче пожертвувати будь-яку суму, то є соціальна скринька. Ці кошти використовують на придбання шампуню, рушників тощо, або собор спрямовує гроші на безкоштовне харчування.
Відвідують перукарню здебільшого переселенці та малозабезпечені.
"Зараз ми ще плануємо стригти дітей. Однак поки що думаємо, як це зробити: чи привезуть їх сюди з дитячих будинків, чи ми поїдемо до них. Хочемо розширювати наші послуги", – зазначає жінка.
"Людину вислуховую, запитую побажання"
Записуватися в перукарню не треба, там – жива черга.
"У мене є один дідусь. Він добирається сюди двома тролейбусами. Приходить весь змучений, йому потрібно хвилин 15, щоб перепочити", – розповідає перукарка.
Наталія каже, що відвідувачі завжди є. Закликає, щоб люди не соромилися та приходили. Вона завжди їх вислухає.
"Щозміни я стрижу від двох людей. Найбільше було дев’ять клієнтів. У середньому на одну особу йде година. Тут немає такого, що роблю бігом-бігом, як-небудь. Людину вислуховую, запитую побажання, як у звичайній перукарні. Чоловіки ходять частіше. Бо їм частіше потрібно стригтися", – ділиться Наталія Ткачик.
Мета роботи перукарні – донести до людей, що не все в цьому світі купується. Добро повертається добром, тому треба все робити з любов’ю. (А. Петльована)
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram