RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


В Україні відтепер діє спеціальний прикордонний режим. Він передбачає, що для перебування в прикордонній смузі, а це п’ять кілометрів від лінії кордону, потрібно мати спеціальний дозвіл органу Державної прикордонної служби.

Про те, де та коли можна отримати дозвіл, кому його надають "МБ" розповів начальник відділу організації прикордонної служби Чернівецького прикордонного загону підполковник Олександр Лояніч.



Читайте також: Прикордонники Буковини розповіли, скільки людей загинуло, намагаючись зимою покинути країну горами

"Відтепер у країні встановлено спеціальний прикордонний режим. У зв’язку з ним заборонено вільний в’їзд, перебування, проживання та провадження інших робіт, не пов’язаних з охороною кордону, в межах земельних ділянок завширшки 30-50 метрів уздовж лінії кордону. Для перебування у межах п’яти кілометрів від кордону людям треба мати дозвіл", – каже О. Лояніч.

Ці обмеження стосуються населених пунктів трьох районів Чернівецької області, які потрапляють у прикордонну смугу.

"Усі люди, навіть місцеві мешканці, якщо хочуть вийти за межі населеного пункту, який знаходиться в прикордонній смузі, повинні мати біля себе дозвіл на перебування в прикордонній смузі. Наприклад, щоб їхати з Чернівців до Герци, вам потрібен дозвіл. Чи йти по гриби до лісу, який перебуває в цій смузі, ви також повинні мати дозвіл. Дозвіл для жителів місцевості, яка розташована в прикордонній смузі, надається безстроково. Дозвіл для людей, які працюють у цій місцевості, надається на один рік", – резюмує підполковник.

Де видають дозволи

У нашому регіоні такі дозволи видаються тільки 31-им прикордонним загоном імені Олександра Пилькевича. Він базується у місті Чернівці. Діють дозволи лише на тих ділянках, які контролює загін, тобто в межах Чернівецької області. Дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт чи пропуск у прикордонну смугу надається на безоплатній основі впродовж 10 робочих днів з дня надходження звернення.

Як писати звернення

Що повинно містити звернення:

1) прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, громадянство, реквізити документа, що посвідчує особу, місце проживання або перебування, засоби зв’язку;
2) вид дозволу (на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт чи пропуск) та строк дії дозволу (для дозволів на в’їзд і провадження робіт);
3) мета й правові підстави для отримання дозволу.

Звернення можна подавати як в письмовій, так і в електронній формі, але воно повинно містити підпис. До звернення також надаються копії документів, що посвідчують особу громадянина.

Юридичні особи повинні надати інформацію про своє найменування, місце знаходження, місце реєстрації та повні географічні координати місця, де будуть здійснюватися роботи. Також потрібно вказати перелік фізичних осіб та їхні паспортні дані, зазначити номерні знаки транспортних засобів, які будуть брати участь у роботах.

Кому можуть відмовити в наданні дозволу

У прикордонній службі можуть відмовити в наданні дозволу, якщо у зверненні подано неправдиві відомості або виявлено підроблені документи, якщо особа впродовж одного року до дня подання звернення притягалася до відповідальності за незаконне перетинання кордону чи переправлення ухилянтів, контрабанди або порушення митних правил, пов’язаних з переміщенням товарів поза митним контролем.
Також прикордонники можуть не надати дозвіл в інтересах забезпечення національної безпеки України, охорони громадського порядку, боротьби з організованою злочинністю чи поширенням злочинного впливу.

Окрім того, дозвіл скасують, якщо особа понад 90 днів відсутня за визначеним місцем проживання або змінила його чи ж звільнилася з підприємства, установи, організації, якій надано дозвіл на перебування, за зверненням особи, якій надавався дозвіл.

Чи можна оскаржити відмову в дозволі

Особа, якій відмовлено в наданні дозволу, має право оскаржити рішення протягом 10 робочих днів з дня його прийняття до органу Державної прикордонної служби України вищого рівня або до адміністративного суду за місцем розташування відповідного органу.

Чи повинні мати такий дозвіл діти

Так. Дозвіл на перебування в прикордонній смузі дітям віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків або опікунів.

Чи може Чернівецький прикордонний загін зараз видати дозвіл

Наразі зразка дозволу немає, адже він зараз на погодженні в Міністерстві внутрішніх справ України. На початку березня прикордонники вже зможуть видавати такі дозволи. Проте звернення щодо них почали надходити вже зараз.

Якщо попередній дозвіл закінчується, то для його продовження на адресу Чернівецького прикордонного загону треба повторно надіслати перелік документів, зазначений вище.

Якщо у вас є додаткові запитання, пов'язані з дією спеціального прикордонного режиму, залишайте їх у коментарях.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
21-01-2024, 20:33
Коментарів 0 Переглядів 12 349

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.