Чернівецький міський фольклорний театр-студія "Ґердан" майже тридцять років популяризує українську культуру.
Артисти театру співають старі українські пісні, яким вже сто років. Зараз директорка "Ґердана" – Анастасія Костюк, пише molbuk.ua.
– Нині місія молоді – популяризувати українську культуру. Наш театр-студія продовжує справу перших викладачів – Петра Колісника та Андрія Циганка. Ми популяризуємо українську культурну спадщину, – розповідає Анастасія.
"На початку війни була перерва у виступах…"
У театрі-студії "Ґердан" – близько 60 артистів.
– Крім дорослого колективу, який чернівчани завжди бачать на сценах міста, у нас є молодші артисти – діти віком від шести років. З дитинства ми навчаємо своїх вихованців сценічної пластики, мови, акторської майстерності, співу. Щоб стати вихованцем нашої студії, кожна дитина проходить прослуховування та конкурсний відбір, – каже А. Костюк.
За словами директорки театру-студії, після початку війни "Ґердан" взяв тривалу паузу у виступах.
– На початку війни була перерва у виступах, адже одного з керівників, мого напарника Олександра Дадуса мобілізували. Я народила сина. Через це "Ґердан" упродовж трьох місяців не виступав. Проте в один момент я зрозуміла: якщо ми не продовжимо виконувати свою місію, то вся наша роками створена праця зникне, – згадує Анастасія Костюк. – З’явилася мета – допомогти хлопцям, нашим артистам, що зараз на фронті. Перший благодійний концерт відбувся восени минулого року в центрі імені Миколайчука. У той вечір люди плакали від того, що мають можливість відпочити душею.
Репертуар "Ґердана" – це народні, повстанські, стрілецькі пісні та романси.
– З 2022 року наш репертуар змінився, зараз у нас понад триста пісень. Ми додали повстанські, стрілецькі пісні, у травні цього року виступали в палаці "Академічний" із старовинними романсами, – каже А. Костюк.
Придбали автівку для колеги
Наразі п’ять артистів театру-студії "Ґердан" воюють у ЗСУ. Колектив завдяки благодійним концертам збирає кошти та купує те, що потребують військові.
– П’ять наших хлопців зараз служать у ЗСУ. Наречені двох дівчат із колективу також воюють. Тому зараз вся робота спрямована на підтримку наших хлопців. Нещодавно спільними зусиллями нам вдалося придбати й відправити автомобіль одному з наших колег. Декілька місяців пішло на те, щоб зібрати кошти. За те, що вдалося хлопцям придбати потрібну автівку, вдячні насамперед глядачам, які приходять на концерти, роблять внески, та партнерам, які завжди допомагають, позашкільним навчальним закладам, що долучаються з благодійними ярмарками, – розповідає директорка театру-студії.
– У нас спільна місія, що об’єднує… Ми сім’я, яка прагне зберегти українську культурну спадщину. Нещодавно ми разом із делегацією з Чернівців їздили з офіційним візитом до міста-побратима Мангайма (місто в південно-західній частині Німеччини – авт.). Там артисти взяли участь у німецькому фестивалі. Коли наші друзі, також студійці, дізналися, що ми їдемо до Німеччини, то запросили зупинитися нас у двох містах – Єні та Франкфурті-на-Одері. Там ми співали на благодійному концерті, а українці та німці долучалися своїми благодійними внесками. А жінки з Мангайму передали гуманітарну допомогу жінкам в Україну, – розповідає Анастасія Костюк. – Зараз ми готуємося до концерту у Франції, у місті Мец. Ця поїздка планується на середину серпня. Також хочемо організувати концерт у вересні для чернівчан та гостей міста.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-08-2023, 13:18
0
3 089