У Чернівцях взялися перевіряти гаражі, встановлені 50-60 років тому.
Власників із підтверджувальними документами просять звертатися до міської ради, пише molbuk.ua.
Мешканці хвилюються, що їх хочуть демонтувати. В управління благоустрою пояснили, чому виникло питання з гаражами
Насамперед планують здійснити інвентаризацію таких об’єктів.
" У нас багато гаражів на території Чернівецької громади, але ми не знаємо, вони законні чи ні. Тому вирішили здійснити їхню інвентаризацію, – пояснює начальник управління порядку та контролю за благоустроєм Чернівецької міської ради Юрій ЗІНЧЕНКО.
У міській раді працюватиме комісія з вивчення законності й доцільності розміщення гаражів усіх форм власності та оренди земельних ділянок під ними.
"Ніхто гаражі зносити не буде. Ми виявляємо гаражі, перевіряємо, рекомендуємо власникам прийти до нас і надати документи на них. Є гаражі, власники яких вже давно померли або виїхали, а гараж стоїть нічий, але про це ніхто не знає. Отож ми не маємо на меті ці гаражі знести. Збираємо лише базу власників. Щоб ми розуміли, де ці гаражі, скільки їх, чи мають власників, чи законні. Надалі цю базу проаналізують. У міській раді працюватиме комісія з вивчення законності й доцільності розміщення гаражів усіх форм власності та оренди земельних ділянок під ними. Будуть розглядати кожен об’єкт окремо", продовжує Юрій Зінченко.
Інспектори управління благоустрою працюють у різних районах міста. Там, де гаражі виявляють, клеять на них довідку, куди власники можуть звернутися і з якими документами. Також повідомляють про це офіційно на сторінках газети "МБ" та на сайті міської ради. Документи на гараж потрібно надати впродовж місяця.
"До нас уже кілька десятків людей звернулися з підтверджувальними документами. Ми це фіксуємо у базі. Але є випадки, коли гаражі встановили без документів. Були люди, які погодилися самостійно демонтувати їх. Багато гаражів не використовуються, а просто гниють у дворах", - зазначає посадовець.
Переважно більшість гаражів знаходяться у дворах центральної частини міста.
"Майже всі гаражі встановлені у 60-80-ті роки минулого століття. Дозвіл на них виконком часто видавав різним пільговикам, але буває таке, що власників уже немає, а гараж стоїть. Є випадки, що продали квартиру нібито з гаражем, але документів на нього немає. Тому комісія створена для того, щоб вивчити ці питання й ухвалити певне рішення. Ми вже виявили понад 200 таких гаражів. Переважно вони знаходяться у дворах центральної частини міста. Більшість із цих гаражів у поганому стані. Є такі, куди десятиріччями ніхто не заходив", – веде далі Юрій Зінченко.
Власники гаражів повинні мати дозвіл на оренду земельної ділянки й дозвіл для встановлення там гаражу.
"Ми не порушуємо майнові права, адже наразі не стоїть питання демонтажу гаражів. Навпаки, ми звертаємося для того, щоб люди, які мають гаражі, але не мають документів, могли їх узаконити. І якщо за законом цю земельну ділянку можна орендувати, то є можливість гараж узаконити. Якщо у людини є документи на ці гаражі, вона не повинна хвилюватися, що будуть проблеми, адже це її майно", – пояснює Юрій Зінченко.
Водночас зазначають, якщо власник не прийде з документами, тоді комісія міської ради виноситиме це питання на виконком щодо демонтажу гаража. Ця робота буде тривати впродовж року.
Якщо власники побачили повідомлення на гаражі, необхідно надати документи на гараж та земельну ділянку, на якій він розміщений, за адресою вул. Якоба фон Петровича, 18 каб. 3.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-06-2023, 09:06
0
5 673