Якщо чернівчани будуть ретельно сортувати сміття, то можливе навіть зменшення тарифу
У Чернівцях з’явилися сітки для пластикового сміття. Їх у місті почали встановлювати приблизно півтора місяця тому. Це роблять фірми, які вивозять сміття: "Макс клін сіті" та "Укрвторресурс".
Надавачі послуг зазначають, що чернівчани починають ретельніше сортувати сміття, йдеться у публікації "МБ".
"Ми вже встановили майже 40 сіток для пластикового сміття. Загалом їх на території нашого обслуговування має бути майже сто. За графіком їх мають встановити до кінця року. Ми почали робити це з центру міста і рухаємося тепер до спальних районів, зокрема проспекту Незалежності, Комарова, бульвару Героїв Крут. Там поки що немає сіток для пластику, але обов’язково будуть", – каже керівник "Макс клін сіті" Олег Мандрик.
Для вивезення пластикової тари використовують окрему машину.
"Ми помічаємо, що чернівчани намагаються пет-пляшки відсортовувати у сітки, і нам їх частіше потрібно вивозити. Для вивезення пластикової тари маємо окрему машину. Наші працівники, які збирають сміття з контейнерів, контролюють, чи наповнюються сітки. Коли вони повні, то повідомляють оператору, і сітки вивозять", - пояснює Олег Мандрик.
У фірмі зазначають, якщо чернівчани будуть ретельно сортувати сміття, то можливе навіть зменшення тарифу.
"Тариф можна зменшити, але це залежить від об’ємів, які будуть сортувати чернівчани. Дані накопичення сміття на полігоні у нас є, і наразі те, що відсортовують мешканці, – це набагато менша кількість пластикових пляшок від загальної. Якщо чернівчани будуть сортувати сміття і частка його вивезення на полігон буде зменшуватися, тоді можна говорити про зменшення тарифу. Адже нам не доведеться закладати у тариф його захоронення на полігоні", – каже Олег Мандрик.
У "Макс клін сіті" просять чернівчан сортувати пляшки правильно.
"У сітки можна кидати усі пластикові пляшки: від води, шампунів, мийних засобів, кефіру, олії. Але перш ніж викинути пляшку в сміттєвий контейнер, її потрібно стиснути. Це роблять для того, щоб витиснути повітря та зменшити об’єм. Багато мешканців викидає пляшку такою, як вона є. Через це сітка швидко наповнюється по об’єму, а от у вазі маємо незначну кількість. Через це у нас більші затрати на вивезення такого сміття", – пояснює керівник.
Пластик здають на фірму, яка його пересортовує за видом і кольорами.
"Ми не отримуємо значних прибутків, але дбаємо про екологію. Адже пластикова пляшка – найбільш поширений продукт, який забруднює навколишнє середовище. Ми часто прибираємо стихійні сміттєзвалища, і великий відсоток сміття – це саме оці пляшки. Тому їх важливо відсортовувати", - зазначає Олег Мандрик.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-05-2023, 23:40
0
1 194