Лікарні в області будуть поділятися на надкластерні, кластерні та звичайні.
Як це вплине на пацієнтів molbuk.ua, розповіла заступниця голови ОВА Альона Атаманюк.
До першого травня Чернівецька ОВА мала сформувати проєкт спроможної мережі й скерувати його на погодження у мінохорони здоров’я.
Там впродовж двох місяців його затвердять. Тому зміни у медицині краю відбуватимуться з першого липня, – каже Альона Атаманюк.
Область матиме один госпітальний округ із трьома госпітальними кластерами – Чернівецький, Дністровський, Вижницький райони.
"ОВА запропонувала, що кластерними лікарнями будуть Вижницька, Сокирянська та Хотинська, а також Чернівецька центральна міська лікарня, Сторожинецька та Кіцманська лікарні. Загальні заклади можуть надавати щонайменше шість видів послуг. Якщо надають більшу кількість послуг, є обладнання та персонал, то вони й далі зможуть їх надавати. До кластерного закладу є вимога: він обов’язково повинен надавати щонайменше 20 послуг. Відповідно, якщо зараз цих послуг менше, лікарня повинна змінити ситуацію — підготувати персонал і обладнання. Надкластерні лікарні — це лікарні, які надаватимуть понад 28 видів послуг, тобто це заклади найвищого рівня. Надкластерними лікарнями в області стануть: з дитячого профілю — Чернівецька обласна дитяча лікарня, з дорослого — Чернівецька обласна лікарня та лікарня швидкої медичної допомоги. Надкластерними також вважаються спеціалізовані медичні заклади: онкоцентр, кардіоцентр, психлікарня, центр соціально-значущих хвороб", – каже Альона Атаманюк.
В ОВА запевняють, що такі зміни не вплинуть на пацієнтів.
"Ключове для пацієнта – усі послуги, які надавалися, продовжать надавати. Пацієнти мають знати: якщо у їхньому населеному пункті є лише загальна лікарня, то це не означає, що медична послуга не буде надаватися. Послуги, які надавалися, зберігаються. Але в кластерних та надкластерних лікарнях медичних послуг буде більше", – переконує А. Атаманюк.
Наприкінці минулого року в ОВА повідомили, що в області є 12 фінансово неспроможних закладів. Частину з них об’єднали, а іншим дали можливість спробувати працювати самостійно.
"Так, з обласною лікарнею об’єднали ендокринологічний диспансер, шкірно-венерологічний диспансер. Також об’єднали між собою центр СНІДу та протитуберкульозний диспансер. Усім іншим закладам, які вважалися фінансово неспроможними минулого року, дозволили й надалі працювати самостійно. Це стосується діагностичного центру, госпіталю ветеранів війни. Ми отримали від них плани розвитку. Якщо побачимо, що заклад не може самостійно фінансувати фонд зарплати, закуповувати обладнання, тоді будуть ухвалюватися додаткові рішення про об’єднання", - зазначила Альона Атаманюк.
За словами Альони Атаманюк, такий поділ лікарень дасть розуміння правильного формату розвитку медичної мережі.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-04-2023, 21:22
0
1 913