Двадцятирічна студентка ЧНУ Інесса Митроняк готує школярів до складання ЗНО чи НМТ з математики, яка зараз є обов’язковим предметом.
Дівчина переконана, що кожна дитина здібна до математики, йдеться у публікації "МБ".
Вона навчає дітей онлайн за своїми методиками й обіцяє повернути гроші, якщо учні не наберуть прохідний бал.
"Я справді готова віддати кошти за заняття, якщо дитина не складе тестування з математики. Але для цього має бути одна умова. Якщо я бачу, що дитина старалася, вчилася і робила все, що я казала, а результат поганий, тоді так, я готова віддати кошти.Однак якщо дитина не працювала, ну, тоді питання не до мене. До речі, такого у мене ще не було", – переконує Інесса.
Дівчина зізнається, що ніколи не мріяла бути вчителькою, а планувала стати ІТ-фахівцем. Саме тому зараз вчиться на четвертому курсі інституту фізико-технічних і комп’ютерних наук ЧНУ за спеціальністю "Менеджмент програмного забезпечення".
"Я думала стати айтішницею, бо з дитинства любила математику. Мені всі радили вступати на педагогічний факультет, але я казала, що ніколи не буду вчителькою. Відучившись два курси, я зрозуміла, що серце моє не лежить до того програмування. Звісно, навчання не покинула, але паралельно допомагала дітям опановувати математику. Виявилося, що у мене це непогано виходить", – розповідає дівчина.
Першою ученицею студентки була дев’ятикласниця, якій потрібно було підтягнути математичну шкільну програму. За три місяці вона покращила свої знання і, відповідно, оцінки в школі. Після того спрацювало "сарафанне радіо". Зараз Інесса готує до математики 35 учнів.
Уроки проводить онлайн. Дівчина переконана, що така освіта теж може бути якісною, головне правильно її втілювати.
"Коли розпочалося онлайн-навчання, мені, як і всім, довелося експериментувати. Я випробувала різні методи і зрозуміла, що онлайн-освіта може бути якісною, але для цього потрібно мати всі інструменти. Придбала спеціальний планшет, програми, де зручно писати, малювати, показувати фігури. Мої заняття дуже наочні, незважаючи на те, що відбуваються онлайн. Ця робота мені дуже подобається. А ще я намагаюся математику поєднати із вподобаннями дітей. Розпитую, який мультик люблять дивитися, вони сміються, але відповідають, наприклад, "Губка Боб", і я оформляю конспекти у стилі цього мультика", – каже Інесса.
Дівчина двічі складала ЗНО, тому розуміє, що потрібно вчити. Вона вважає, якщо дитина не розуміє математики, то у цьому на 70 відсотків винен учитель.
"Кожна дитина здібна до математики і може знати її добре на рівні шкільної програми. Я бачу результат навіть серед тих дітей, які не знали нормально таблички множення. Вони складають ЗНО на 150 балів. Тому дійшла висновку, що вчителі недопрацьовують у школах. Я навчалася у Дихтинецькій школі, вона завжди мала хороші рейтинги. Мої однокласники склали ЗНО на рівні із найкращими учнями ліцеїв Чернівців. Наші вчителі дуже викладалися на уроках. Торік я займалася з дівчинкою, яка склала математику на 195 балів. А у школі їй казали, що вона "гуманітарій", тому математику не знає. Готувалася зі мною п’ять місяців. Зрештою, вона так захопилася математикою, що вступила на спеціальність, пов’язану з нею, та ще й на бюджетне місце", – зазначає Інесса.
Дівчина вважає, що діти будуть любити математику, якщо у вчителя вистачатиме часу і на математику, і на дітей.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-03-2023, 21:41
28
8 251