У Чернівцях встановлюють модульні котельні, за допомогою яких будуть облаштовуватися пункти обігріву. За чотири мобільних котельні міськрада заплатила близько 12 мільйонів гривень. Дві вже встановили, інші продовжують встановлювати.
Про це на пресконференції повідомили заступник міського голови Василь Зазуляк та керівники міського комунального підприємства "Чернівцітеплокомуненерго" Ігор Ніколенко.
"Основне наше завдання цієї зими - це, щоб фізично ті люди, які живуть у багатоповерхівках могли обігрітися, переночувати та не замерзнути. Ми закупляли генератори для забезпечення роботи малих та середніх котелень. Вирішили рухатися шляхом забезпечення теплом бюджетних установ, де б могли зігрітися багато людей. Облаштовуючи будівлі концентруємося на тому, де є малі та середні котельні, на яких стоять генератори. У випадку блекауту будемо їх використовувати, щоб хоча б вночі постачати тепло мешканцям тих будинків, які знаходяться на таких котельнях. Ще можуть бути перебої із постачання газу, тому також виділили кошти на закупівлю модульних котелень, задля використання інших ресурсів, окрім газу, це дрова, пелета, щепа. Маємо рухатися до цієї диверсифікації, адже ціна на газ не ринкова, а набагато нижча, ніж має бути. Відтепер після облаштування таких котелень ці бюджетні установи можуть бути пунктами й обігріву, і незламності", - говорить Василь Зазуляк.
На чотири мобільні котельні різної потужності було використано близько 12 мільйонів гривень. Наразі проводяться роботи щодо підключення двох котелень. До того ж їх можна адаптовувати до різних видів палива.
"Процес почали з літа, але є багато обставин, через які вони затрималися, проте Чернівці одне з перших міст, які отримали модульні котельні", - каже посадовець.
Одну модульну котельню потужністю 0,6 кВт вже встановили. Котел працює на альтернативі, на дровах. Вона автоматизована, оснащена хімводопідготовкою, помповими станціями, баком розширення та запасу, приладами обліку на теплову енергію та холодну воду, встановлені датчики для безпеки – газоаналізатори. Котельня може працювати автономно та дистанційно.
"Працівники теплокомуненерго можуть дистанційно слідкувати за параметрами котельні та регулювати її роботу. Є програма, яка відображає інформацію про температуру, тиск, а працівник віддалено може регулювати параметри. Котельня обиралася безпосередньо під об’єкт, щоб ця будівля повністю була забезпечена теплом. Також це альтернатива, тут може бути два варіанти подачі енергії – від централізованої котельні, що працює на газі, та цієї модульної", - зазначає директор "Чернівцітеплокомуненерго" Ігор Ніколенко.
Міськрада закупила, окрім цієї, ще три котельні різної потужності – 1,8 МВт, 0,6 МВт та 0,3 МВт. З них одна модульна котельня, а два – це біопаливні котли. Останні будуть монтуватися в будівлі чинних котелень.
"Тоді в нас буде можливість виробляти теплову енергію за допомогою двох джерел – газу та альтернативного палива", - говорить І. Ніколенко.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-02-2023, 14:41
1
3 295