На Театральній – фонтан, на Центральній - зупинка: як можуть змінитися головні площі Чернівців

Новини Чернівців / новини / топ новини
3 311
0


У Чернівцях наступного року хочуть розпочати ремонти Центральної та Театральної площ. Стосовно них вже провели громадські обговорення, але проекти ще не розроблені.

Про це molbuk.ua розповів заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк.



"З приводу ремонту таких важливих просторів, як Театральна площа, Центральна площа мають висловлюватися чернівчани, саме тому минулого року провели громадські обговорення. І ми отримали хороші пропозиції, на їх основі пишемо завдання для проектування", - розповів Василь Зазуляк.

За словами Василя Зазуляка, стосовно ремонту Театральної площі вже була конкурсна пропозиція.

"У конкурсі перемогла архітектора Наталя Горбачова. З нею укладено договір щодо розробки проектної документації. У проекті мають бути враховані побажання чернівчан, які висловили під час громадських обговорень. Наприклад, багато хто пропонував встановити фонтан на Театральній площі - і ми до цієї пропозиції дослухаємося", - каже посадовець.

На реконструкцію Центральної площі оголосили повторний конкурс.

"Конкурс вже теж проводили конкурс кілька років тому. Але його провели без громадських обговорень і від чернівчан отримали багато зауважень. Тому міська рада провела громадські консультації та повторно оголосила конкурс. У березні має відбутися конкурс, з переможцем укладуть угоду на проектування ремонту Центральної площі. Сподіваюся, що проект зробимо цього року і вже навесні 2024 року вдасться розпочати капітальний ремонт Центральної площі", - сказав Василь Зазуляк.

На Центральній площі стане більше простору для пішоходів.

"Після реконструкції Центральної площі не буде проїзду біля міської ради. Площа вирівняється до вулиці Університетської, буде більше місця для пішоходів, і для цього звузять проїжджу частину. Біля Пенсійного фонду заборонимо проїзд для автомобілів, і та дорога стане частиною площі як продовження вулиці Кобилянської. Для проїзду транспорту залишиться лише вулиця Головна. Одне із дискусійних питань, чи робити на Центральній площі зупинку громадського транспорту, бо у нас ненормативний розрив між зупинками на вулицях Гоголя та Шкільній. Тому схиляємося до думки, що тут все ж будуть зупинки, але вони будуть ненавʼязливими й не спотворюватимуть історичне середовище", – ділиться планами Василь Зазуляк.

Раніше повідомлялося, що у Чернівцях розробляють стратегію для пішоходів. А також вивчають питання, які вулиці можуть стати пішохідними.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Водійка збила 83-річну жінку: поліція з'ясовує обставини ДТП у Чернівцях
Українські аграрії вже засіяли понад півмільйона гектарів зернових: регіони-лідери
У новій угоді про надра зʼявились речі, які сторони раніше відкидували – Зеленський
За добу росіяни втратили понад 1700 солдатів і 3 системи ППО, - Генштаб
16-річна чернівчанка відкрила персональну виставку в художньому музеї - фото
Атака на Дніпро: масштабні пожежі ліквідовані, постраждалих стало більше
Сьогодні на Буковині попрощаються з полеглим Героєм, який поклав своє життя за Україну
Декларації топ-посадовців міськради Чернівців та саботаж сесії: головні новини минулої доби

Колонка

Читають Коментують
Українці масово скуповують нерухомість в одній із країн: які причини та скільки коштує там житло
210 365
На Буковині підприємець розвинув меблевий бізнес завдяки гранту
8 495
Крадуть світло в «сплячому» режимі: 3 прилади, які варто вимикати з розетки
7 056
Вимагали гроші з військових, онкохворих та їхніх родин: у Чернівцях викрили групу рекетирів
6 402
ЧТУ підвищило вартість денного проїзного квитка
4 931
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
4 772
Зберігає у готівці шість мільйонів гривень: що задекларував мер Роман Клічук
4 457
У житті 4 знаків Зодіаку скоро настануть зміни: на них чекають нові знайомства та фінансовий успіх
4 037
Квитки на історичний матч "Буковина" - "Вікторія" вже у продажу: де придбати і яка вартість
3 498
Півтора року тривало погодження: чому ЧТУ не змогло закупити нові тролейбуси
3 169

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм