Відремонтувати двері, фасади та балкони в центрі можна за співфінансування мешканців та міста.
У Чернівцях упродовж семи років працює програма "Спільним зусиллями", йдеться у публікації "МБ".
Відповідно до неї, частину коштів на ремонт виділяють мешканці, частину — міська рада. Завдяки цьому в місті вже відновлено десятки старих дверей, кілька фасадів, покрівель та цоколів.
Так, упродовж 2016-2018 років було освоєно понад сім мільйонів гривень. Кошти виділяли на капітальний ремонт фасадів і бічних стін, покрівель, балконів, балконних галерей, сушарок і перекриттів житлових будинків, в центральній частині. І хоч через коронавірус та війну грошей останніми роками на це виділяли дуже мало, чернівчан закликають подавати документи.
"Основну частину фінансування під час ремонтних робіт бере на себе місто. Мешканці теж повинні докласти свою частку, адже ремонт здійснюється в будинку, в якому вони є співвласниками. Ремонт фасаду будинку, де всі квартири приватизовані, міська влада не може зробити лише своїм коштом. Заборонено фінансувати з бюджету приватну власність. Майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників", – пояснює начальниця управління охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради Вікторія Діденко.
Найбільш популярною була програма співфінансування ремонту дверей. Мешканцям роботи обходилися у недорого.
"Наші фахівці готові допомогти чернівчанам, пояснити, які роботи можна зробити. Наприклад, розробляємо паспорт оздоблення фасаду. Виходимо на місце, робимо обстеження, рекомендуємо виконання робіт. Допомагаємо мешканцям безкоштовно", - каже Вікторія Діденко.
Активних містян просять подавати документи на ремонтні роботи у своїх будинках. Адже формується список заяв, і, щойно виділяють фінансування, їх запускають у роботу.
"Мешканці повинні провести збори співвласників, де ухвалюють рішення щодо проведення ремонту на умовах співфінансування. Рішенням зборів оформляється протокол встановленої форми. А також обирається уповноважена особа для подання та підписання документів. Також мешканці повинні замовити кошторис, щоби знати розмір свого 30% внеску. Це не є дорога послуга, але люди розуміють, скільки коштів їм доведеться витратити", - зазначає Вікторія Діденко.
Розпорядником коштів є департамент інфраструктури та благоустрою. Мешканці повинні звертатися туди із заявою відповідної форми.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-11-2022, 20:42
0
2 282