"Чернівцітеплокомуненерго” на 74% готове до опалювального сезону і буде готове вчасно увійти в опалювальний сезон. Але критичних ситуацій не відкидають і ніхто не впевнену його безпечному проходженні.
Про це у фейсбуці розповів заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк.
“Найбільший ризик для опалювального сезону – відсутність газу через пошкодження мереж. Ніхто не може спрогнозувати, куди потрапить наступна ракета російського окупанта. Чи ми розглядали такий сценарій? Так! Можна говорити про альтернативні джерела нагріву теплоносія. У малих котельнях, до прикладу в школах та дитсадках, це можливо, і ми це робимо. Понад десяток котелень переводимо на альтернативне паливо. Виконком вже підтримав рішення про закупівлю модульних котелень", - зазначив заступник міського голови Василь Зазуляк.
Водночас для великих котелень зробити такий перехід за рік просто нереально, навіть маючи необхідний фінансовий ресурс.
“У місті 90 котелень, з них чотири – великі, вони забезпечують теплом майже 80% всіх квартир. І там встановлені величезні котли, які призначені для використання газу, а не інших видів палива. І така ситуація не тільки у Чернівцях. Всі великі міста мають великі котельні і ніхто не в змозі так швидко перевести їх з газу. Про це воліють не розповідати, обмежуючись порадами запасатися ковдрами та буржуйками. Ми також рекомендуємо задуматися про це", - пояснює Василь Зазуляк.
У міській раді розглядають ще один ризик – перебої в електропостачанні через пошкодження мереж. Це вплине на централізоване та індивідуальне опалення, а також на водопостачання.
“До цього сценарію ми грунтовно готуємося ще з першого дня війни. Йдеться про закупівлю генераторів", - каже Василь Зазуляк.
У місті розроблені плани, що робити, якщо справді не буде газу.
“За планом А протягом орієнтовно доби, залежно від обставин і температури, "Чернівцітеплокомуненерго" зможе забезпечити циркулювання теплоносія від великих котелень, залежності від району. Так, температура буде нижчою, але точно не мінусовою. Якщо за цей час газопостачання не відновлять – доведеться зливати воду з мереж, аби уникнути замерзання і повного знищення мереж. За планом Б котельні, які матимуть альтернативні джерела нагріву теплоносія, будуть працювати у звичайному режимі. Тож приміщення, які вони обігрівають, будуть виступати пунктами обігріву. Важливо зрозуміти, що централізоване опалення та водопостачання – це надзвичайно складні системи. Тож гарантувати, що, наприклад, потужностей генераторів одночасно вистачить на все місто, ніхто не візьметься", - пояснив посадовець.
Чернівчан закликали готуватися до опалювального сезону, бо він буде непростим.
"Чи готові ми до опалювального сезону? Так. Чи впевнені ми в його безпечному проходженні? Не на сто відсотків, на жаль. Але я вірю в ЗСУ! Нам всім потрібно зберігати тепле серце і холодну голову, бо наступний опалювальний сезон потенційно може бути, ох, яким непростим", - написав Василь Зазуляк.
23-08-2022, 13:30
0
11 562