Сьогодні, 12 червня, троє чиновників Чернівецької ОВА оприлюднили інформацію про те, що пройшли поліграф щодо причетності до зловживань зі швидкими допомогами з Італії.
Висновки поліграфу виклали у своїх Фейсбук-сторінках, пише molbuk.ua.
Це зробили заступники голови Чернівецької ОВА Богдан Ковалюк та Артур Мунтян, а також начальник департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Олег Чорний.
Нагадаємо, заступникові начальника Чернівецької ОВА повідомлено про підозру у справі про розкрадання "гуманітарки".
І хоч у всіх трьох посадовців висновки поліграфа свідчать про те, що до справи з італійськими швидкими допомогами вони не причетні, але більшість користувачів мережі обурилися такими діями чиновників.
"Відповідно до Закону "Про судову експертизу", результати використання поліграфа набувають доказової сили тільки у рамках призначеної судової експертизи. Лише в цьому випадку, результати отримані в результаті використання поліграфу будуть доказовою базою в суді".
"Скажіть хтось їм, що чесні не виправдовуються, хто їм такі ідеї "підкидає"...
"Якщо хочуть пройти поліграф, то тільки публічно, біля Ратуші, перед народом. Як мені відомо треба задавати чіткі запитання і отримати чітку відповіді .Де знаходиться цей поліграф?"
"Людина яка замішана в скандалі повинна подати у відставку без усяких поліграфів . Диму без вогню не буває".
Дехто з користувачів переконаний, що поліграф - це звичайна замовлена послуга, яку можна оплатити.
"Дослідження провела звичайна громадська організація. Вартість такого дослідження від 1000 грн. до 5000 грн. Будь хто може провести собі подібне. Інтернет кишить комерційними пропозиціями. Тому це дослідження ні про що. Правову оцінку діям цього мають дати правоохоронні органи і судочинна система. Тільки по закону можна звинувати і тільки по закону виправдати. Тут цей "самоаналіз" не пройде".
Заступник міського голови Чернівецької міської ради Євген Маховіков у своєму дописі зазначив, що перевірка на поліграфі нічого не означає.
"В одній корпорації, де прийнято здійснювати поліграфічну перевірку працівників, чергово запросили одного працівника на проходження. Його неодноразово ловили зі стійким алкогольним амбре у робочий час. Під час перевірки, на питання 'чи вживали ви алкоголь на роботі ', він стійко відповідав "Ніт!". Пристрій повідомляв, що відповідь правдива. Потім, після ретельних перевірок і уточнюючих запитань виявилось, що він ввважав 2 пляшки пива влітку нічим іншим, як освіжаючими процедурами. "Вживанням алкоголю" для нього було 0.5 горілки разово у макітру. Кінець"