Чернівчанки організували благодійний ярмарок у Варшаві, за один день ярмаркування зібрали понад 18 тисяч євро на підтримку армії.
Одна з організаторок, чернівецька блогерка Яна Рогожа розповіла кореспондентці molbuk.ua, як їм це вдалося зробити.
"Якби не довіра людей, навряд чи все вийшло б" ‒ Як виникла ідея організувати благодійний ярмарок? ‒ Одна з моїх підписниць в інстаграмі звернулася з проханням зібрати 2 000 євро на автомобіль для батька, який воює на Луганщині. Тому ми, а саме чернівецька блогерка Дарина Запісочна, фотографиня Катерина Санжаревська, смм-спеціалістка Анна Лонська, хендмейд-майстриня Людмила Руссу та я, вирішили влаштувати благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з хендмейд-виробами усіх рукодільниць України.
‒ Скільки майстринь долучилося до справи?‒ Майстрині доєднувалися з усієї України, були навіть жінки з окупованих територій та рукодільниці-переселенки. Про ярмарок дізнавалися всі через інстаграм. Спочатку ми збирали їх по окремих чатах, а пізніше об’єдналися в телеграм-групі, і зараз там близько 600 учасниць.
‒ Чому вирішили провести ярмарок саме у Варшаві?‒ Два попередніх ярмарки ми проводили у Чернівцях. Після першого, який відбувався у Вербну неділю, ми зрозуміли, що перевиконали план: мета була – зібрати 2 000 євро, а зібрали 11 000 євро. Коли побачили результат, це нас надихнуло нас діяти далі. Мали багато запитів від підписників, щоб приїхати у Чехію, Іспанію та в інші країни. Ми вирішили зорієнтуватися на найближчу до нас Польщу, тому одразу написали активістці Наталії Панченко у Варшаві, яка блокувала російські фури на кордоні з першого дня війни. Вона погодилася нам допомогти, організувала дозвіл міської влади домовилася за локацію.
Допомогли місцеві активісти‒ Скільки часу пішло на організацію?‒ Близько місяця. Якби не допомога польських наших активістів, було б значно довше. Одна підписниця надала нам власну квартиру для ночівлі, організувала намет для торгівлі, столи, стійки, манекени. Для продажу виробів нам потрібні були волонтери. У Чернівцях у цьому процесі брало участь 20 дівчат, а за кордон поїхало дев’ять. Відгукнувся чернівецький хлопець, який декілька років живе у Варшаві. За один день всіх організував – і зібралося 20 волонтерів.
‒ Як відбувався сам ярмарок? ‒ Перед ярмарком ми просили майстринь робити не тільки тематичні українські вироби, а й залучали польську тематику. Та все ж купували здебільшого нашу символіку – прапорці, сережки в наших кольорах. У нас були брошки – прапор України, об’єднаний з прапором Польщі. Їх дуже швидко розкупили. А коли на площі всі люди заспівали "Ой, у лузі червона калина…", на очах виступили сльози...
Купили тепловізори, дрон, авто… ‒ Скільки зібрали коштів і як ними розпорядилися? ‒ Зібрали 18 тисяч євро. Ми не передаємо кошти нікому, а закуповуємо самі те, що потрібно військовим у найгарячіших місцях. З цього ярмарку ми вже купили два тепловізори на дистанцію понад півтора кілометра, дрон, каски. Зараз на черзі дві автівки – одну ми викупили, вона вже чекає у Кракові, а друга – у Чернівцях.
‒ Як звітуєте про придбану амуніцію для військових? ‒ Наш звіт є у телеграм-каналі SAVE.UKRAINE.SALE. На вторговані кошти ми допомагаємо й військовому госпіталю у Львові, де лікують поранених бійців. Також закуповували тактичні речі: підсумки для магазинів, підсумки для скидання магазинів. Зараз працюємо, щоб придбати дорогий дрон вартістю 10 тисяч доларів. Без погодження з військовими їхніх потреб ми нічого не купуємо.
‒ Чи плануєте надалі організовувати такі заходи?‒ Так, 26 червня ми плануємо провести благодійний ярмарок ще й у Львові. Залишилися вироби з минулих ярмарків, люди приєднуються і приєднуються. Нам вже запропонували зробити ярмарок
24 серпня, на День Незалежності. Плануємо також завітати у Лондон – українська діаспора обіцяє допомогти.
9-06-2022, 19:45
0
1 440