Людям з інвалідністю не потрібно проходити повторний огляд під час війни.
Про це повідомляє департамент охорони здоров’я Чернівецької ОВА.
У міністерстві охорони здоров’я повідомили, що на період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності.
Відтепер для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно, оскільки, згідно з постановою Кабміну, термін дії інвалідності та індивідуальна програма реабілітації подовжені на період дії воєнного стану.
У такому разі строк проходження повторного огляду переноситься на строк не пізніше шести місяців після скасування воєнного стану.
Діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно програми реабілітації без проходження повторного огляду лікарсько-консультативної комісії чи медико-соціальної експертної комісії: соціальні виплати, реабілітаційні послуги, відповідні пільги тощо.
Крім того, протягом дії воєнного стану та шести місяців після його скасування, українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування. Тобто, якщо людина не має можливості прибути до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення закладу охорони здоров’я.
Лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану. Всі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду.
Згідно з чинним законодавством, медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів, за наявності відомостей, які підтверджують стійке порушення функцій організму.
Лікуючий лікар, у тому числі сімейний лікар, до якого звернувся за медичною допомогою пацієнт, в разі потреби оформлює направлення на МСЕК.
При цьому укладання декларації між пацієнтом-внутрішньо переміщеною особою та лікарем, який оформляє направлення на МСЕК, не потрібно, законодавчі підстави вимагати її відсутні.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
1-06-2022, 11:34
0
1 752