RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «До нас ставляться, як до рідних»: у Чернівцях кілька малюків народилося під час повітряних тривог



Троє немовлят з’явилися на світ у сховищі пологового будинку №2 під час повітряної тривоги.

У міському пологовому будинку № 2 на обліку перебуває 270 вагітних жінок, які через війну змушені були переїхати до Чернівців. Майже 80 із них уже народили здорових малюків.

"Хотів донечку"

Киянка Ірина СИЗОНЕНКО народила донечку, яку назвали Діаною. Дівчинка спокійно спить у ліжечку, над яким висить рожева кулька. Палата затишна, простора, з м’яким кріслом, кухонними меблями, умивальником, посудом, мікрохвильовкою. Є сповивальний столик, на стіні висить телевізор. У палаті перебуває також батько дитини.



– Я родом із Донеччини. Там познайомилася з Олегом, який приїхав із Чернівців на роботу. Закохалася в нього з першого погляду. Згодом ми одружилися. Нам добре вдвох, ми доповнюємо одне одного, – усміхається Ірина. – Коли почалася війна, ми жили в Києві. Я вирішила їхати народжувати в Чернівці, де мешкають батьки Олега, бо тут спокійніше. Одразу стала на облік. Вагітність перебігала без ускладнень, пологи були нормальними. Донечка народилася здоровенькою. Має 3670 грамів і 55 сантиметрів. Вирішили назвати її Діаною. Ім’я придумали вдвох із чоловіком. Він постійно підтримував мене, навіть навчився одягати підгузок.

– Я дуже хотів, аби народилася донечка. Почуваюся щасливим, – зізнався Олег, беручи дитину на руки.

До палати заходить лікарка, кладе немовля на столик, роздягає, починає оглядати. Каже, що все добре.

– До нас тут ставляться, як до рідних. Дуже гарний колектив. Лікарі та медсестри приходять і вдень, і вночі. Запитують, як почуваюся, як дитина, чим допомогти. У Києві, гадаю, такого доброго ставлення не було б, – переконана Ірина. – Деякий час ще побудемо у батьків Олега. Хоча мріємо якнайшвидше повернутися додому.

"Приймаємо всіх вагітних"

– У нас народжують жінки з Києва, Донецька, Запоріжжя, Миколаєва, Маріуполя, Харкова, Херсона та інших міст. Ми приймаємо всіх вагітних, незалежно від того, звідки вони прибули. Необхідно мати біля себе документи та обмінну карту вагітної, – розповів завідувач акушерського відділення Іван Маник. – Треба стати на облік у жіночій консультації або в нас. Уся допомога надається безкоштовно. Пологовий будинок забезпечений медикаментами, апаратурою. Намагаємося створити найкомфортніші умови і для мами, і для дитини. Під час пологів можуть бути присутні рідні, зокрема чоловіки. З початку війни у нас стало на облік 270 вагітних жінок з інших областей, майже 80 із них уже народили.
У підвалі пологового будинку облаштували сховище, куди під час повітряної тривоги спускаються вагітні жінки і мами з немовлятами. "Якщо місцеві жінки збираються повільно, то переселенки швидко одягають рюкзачок, беруть дитину на руки і біжать. Видно, що раніше їм доводилося це робити не раз, – зауважив лікар. – У підвалі обладнали кімнату для жінок з дітьми та пологовий зал, зробили запаси води. В цьому укритті під час тривоги вже народили три жінки. Все нормально: здорові й породіллі, й діти".

Коментар
"Треба переключитися на позитив"

Ірина ТОЛМАЧОВА, лікарка-психологиня міського пологового будинку № 2:

– До мене звертаються по допомогу багато жінок, які приїхали з інших регіонів. Деякі приходять із чоловіками. Вагітність і пологи – це вже травматичний стрес для жінки. Під час війни він особливо загострюється. Страх за своє життя і життя майбутньої дитини, переживання через переїзд і невідомість, за яких умов доведеться народжувати, відсутність звичного комфорту – все це накладається і ще більше підсилює стрес. У кожної жінки він проявляється по-різному. Це може бути апатія, пригнічений настрій, депресія, висока тривожність, порушення сну, нічні кошмари.

Моє завдання – допомогти їй впоратися зі стресом, переключити на щось позитивне. Гарна мотивація, що вагітним треба думати не тільки про себе, а й про дитину. Рекомендую їм менше дивитися новини, фільтрувати їх. Краще погуляти на свіжому повітрі, почитати книжку, подивитися фільм, бажано комедію.

До теми
*Вагітні жінки з інших регіонів можуть народжувати в обласному перинатальному центрі та пологовому будинку № 2 в Чернівцях, районних лікарнях.
*У перинатальному центрі жінкам-переселенкам надають гуманітарну допомогу: памперси, пляшечки, пелюшки, дитяче харчування, одяг, за потреби – дитячі візочки. Телефон: 095 937 5164.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Надія Будна
26-05-2022, 16:45
Коментарів 0 Переглядів 1 254


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.