Через нестачу пального маршрутки у Чернівцях не дотримуються графіку. Деякі з маршруток їдуть у найбільш пікові години, а у "спокійніший" час простоюють, щоб зекономити пальне.
Про це molbuk.ua розповів заступник міського голови Ігор Крохмаль.
Пасажири розповідають, що водії попереджають про підвищення ціни до 15 гривень через суттєве подорожчання бензину. Водночас у міській раді заявляють, що це фейк.
Вчора була спільна нарада із перевізниками і це питання обговорювали. Зрозуміло, що при нинішній ціні дизельного пального, яка сягає до 80 гривень, економічно обгрунтована ціна 15 гривень. Але перевізники розуміють, що при ціні 15 гривень пасажиропотік може різко зменшитися. Адже не кожен зможе заплатити 30 гривень. Сьогодні з’явилася інформація, що перевізники на Калинівському ринку вже беруть за проїзд 15 гривень. Виїхали працівники департаменту транспорту, але ця інформація не підтвердилася", - розповів Ігор Крохмаль.
Посадовець запевнив, що тариф переглядати не будуть і він не зросте.
"Переглядати тариф на проїзд зараз ніхто не буде. Подібні проблеми є у кожному місті, але ніхто не планує підвищувати тариф. Чекаємо фіксованої ціни пального і у понеділок знову зберемося із перевізниками на нараду", - сказав Ігор Крохмаль.
У міській раді визнають, що наразі деякі маршрутки не дотримуються графіку і можливі їхні зриви. Але ці проблеми через дефіцит пального.
"У всіх міста проблеми з громадським транспортом. Наприклад, вчора у Тернополі на маршрут вийшло лише 50% маршруток. У нас теж є проблеми з маршрутками, які не змогли заправитися. Практично усі вийшли на маршрут, але деякі не їдуть у час пік, щоб зекономити пальне. Знаю, що такі проблеми були з маршрутками №10А, 7,24. Але ситуація постійно змінюється. Сьогодні вранці вони заправилися і не виїхали. Завтра вже зможуть це зробити. Тому не можу сказати про якусь чітку тенденцію", - зазначив заступник міського голови.
У міській раді сподіваються, що дефіцит пального вдасться вирішити наступного тижня.
"Спілкувалися із топ-менеджерами мережі ОККО, щоби вони могли виділяти маршруткам більше пального – до 200 літрів, бо зараз їм заправляли по 10 літрів. І водіям доводилося стояти у черзі по шість разів", - розповів Ігор Крохмаль.
Зриви графіку відбуваються на усіх маршрутах і навіть на тих, які їздили досить часто. Тому розрив між маршрутками суттєво збільшився.
Також Ігор Крохмаль пояснив, що водії маршруток не можуть самовільно підвищувати ціну.
"Якщо у якісь із маршруток пасажири побачили, що за проїзд вимагають 15 гривень, вони можуть викликати поліцію та звертатися у департамент транспорту (
066 028 3890 - ред.). Автобус у такому разі можуть забрати на штрафмайданчик, адже це шахрайство. Водії не можуть самовільно підвищувати ціну, як їм захочеться", - наголосив Ігор Крохмаль.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
5-05-2022, 17:48
0
7 355