У будинках Чернівців, які обслуговує управлінська компанія "Сіті-рембуд", квартплата зросла вдвічі. Мешканці обурюються, що дізнаються про це лише з платіжок, а більше жодних документів не бачили. З 1 січня квартплата у платіжці за трикімнатну квартиру замість 97 гривень становить вже 198 гривень.
Про це йдеться у публікації МБ.
У департаменті інфраструктури та благоустрою пояснили, що такий випадок у Чернівцях не перший. Мешканці дедалі частіше скаржаться, що управлінські компанії без попередження підвищили тариф. Тут вважають, що це не законно.
"Для зміни тарифу є певна процедура. Якщо управитель має намір змінити тариф, він ініціює проведення зборів і йде з пропозицією до співвласників. Це одна з умов укладання договору. На зборах розглядають пропозицію. Якщо голосують мешканці, у яких понад 75% площі, тоді рішення ухвалене", – каже керівниця відділу координації управління житловим фондом департаменту інфраструктури та благоустрою Жанна Владика.
Управитель після цього укладає новий або додатковий договір до чинного договору.
"Копію договору, завіреного печаткою та підписом управителя, протягом місяця мають занести у кожне житлове приміщення. А протокол зборів подають до департаменту інфраструктури та благоустрою на зберігання. Ми результативну частину оприлюднюємо на сайті міської ради. Коли це все зроблено, люди зобов’язані платити за новим тарифом. Якщо такого рішення не було, нема протоколу, договору, то це порушення закону, і люди можуть не сплачувати, бо тарифи були підвищенні незаконно", - зазначають у департаменті.
Аде вплинути на самовільне підвищення квартплати управлінськими компаніями у міській раді не мають можливості.
"За законом про житлово-комунальні послуги, це правовідносини між споживачами та надавачами послуг, тож ми не можемо вплинути на управлінські компанії. Коли будинки перебували на балансі міста, ми були власниками, тому призначали ЖРЕПи, контролювали, реагували. Зараз мешканці є співвласниками, і вони повинні платити, контролювати, ухвалювати рішення. Тільки мешканці мають право впливати на управителя. Ми можемо надавати роз’яснення щодо цих питань", – продовжує Жанна Владика.
Якщо мешканцям щось не зрозуміло, вони не задоволені тарифом, їм радять збирати збори з управлінською компанією.
Керівник управлінської компанії "Сіті-рембуд" Віктор Гончар підтверджу, що тарифи підвищили. Пояснив це тим, що зростають ціни на будівельні матеріали, збільшилася мінімальна зарплата тощо. Визнає, що збори мешканців справді не скликали, але знайшли інший спосіб підвищити тариф.
"Ми підвищили наші тарифи на 75-80%. Мешканцям повідомляли про це оголошенням біля будинків. Я знаю, що для зміни тарифу повинні проводити загальні збори, але через карантинні обмеження не можемо збирати людей. Тому ми уклали із відповідальною особою будинку додаткові договори, на це маємо право", – каже Віктор Гончар.
З тими, хто не погоджується сплачувати новий тариф, готові йти на компроміс.
"Якщо хтось відмовляється платити, ми готові допомогти обрати іншу управлінську компанію чи створити ОСББ. Якщо мешканці залишать нас без оплати, ми фізично не зможемо виконувати роботи й будемо самі розривати договори на обслуговування будинків", - зазначив керівник управлінської компанії.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
21-02-2022, 08:43
0
3 714