У Чернівцях діє виставка "Іграшкове диво" у мистецькому центрі "Арт-простір на Кохановського".
Тут представлено майже 90 ляльок, які зроблені з вати майстринею Наталею Табарчею, йдеться у публікації "МБ".
Виставка вражає своєю унікальністю. Відвідувачам, особливо дітям, дуже подобаються мініатюрні лялечки в бальних мереживних сукнях, з пишними зачісками, прикрашеними коронами, віночками, перлинками. І всі різні – подібних немає.
Робити вироби з вати Наталія почала після народження другої дитини. Каже, що тривалий час перебувала у декретній відпустці, треба було чимось зайнятися.
"Якось побачила відео в інтернеті й захотіла спробувати зробити щось подібне. Потім так захопилася, що вже не могла зупинитися. Щовечора, коли діти засинають, сідаю і займаюся своєю улюбленою справою. Це заспокоює, приносить задоволення. Вироби не продаю, а лише дарую рідним, друзям, знайомим. Називаю їх лагідно своїми "ватними дітками". Молодша п’ятирічна донечка інколи просить: "Матусю, зроби мені лялечку". Вона любить ними гратися. Старшій донечці, якій 13 років, теж дуже подобаються мої вироби. У кожну іграшку вкладаю часточку своєї душі та любов", – розповіла жінка.
У колекції майстрині – понад 90 різних фігурок із вати. Вона прикрасила ними свою новорічну ялинку.
"Гадаю, більше ні в кого не було такої лялькової ялинки. Коли починаю працювати, то не знаю, що за лялька у мене вийде, ідеї народжуються в процесі. На один виріб йде до двох днів, бо вата довго висихає. Сушу їх на батареях", – пояснює Наталія.
Традиція виготовляти ялинкові прикраси з вати була популярною у ХІХ – на початку ХХ століття. Автентичних іграшок тих часів збереглося небагато, і вони коштують дорого. У радянські часи теж виготовляли ватяних Дідів Морозів і Снігурочок. Зараз ця старовинна техніка відроджується із небуття. Виготовлення виробів із вати не потребує дорогих матеріалів, тому кожен може навчитися, головне – мати бажання.
"Необхідні матеріали купую в магазині. Все придумую сама. Сукні роблю із тканини та мережива. Раніше я працювала перукаркою, тому люблю вигадувати для своїх лялечок різні зачіски, прикрашати їх перлинками, віночками, коронками. Личко виливаю у спеціальних формах із холодного фарфору, який швидко застигає, розмальовую його. Зробити ідентичну іграшку неможливо, кожна виходить різною", – запевнила майстриня.
Виставка "Іграшкове диво" працюватиме до 20 лютого щодня з 10:00 до 19:00, крім вихідних – суботи та неділі. Тож охочі можуть відвідати її безкоштовно та помилуватися дивовижними виробами.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
11-02-2022, 16:22
0
2 507