Нові тарифи на газ стали справжнім шоком для буковинського бізнесу. Якщо до першого січня вартість однієї тисячі кубометрів для приватних підприємств становила понад 37 тис. грн, то нині зросла у 1,5 раза.
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
"Посилюємо режим економії"Більшості фірм, які у своїй діяльності користуються газом, на початку січня надійшли повідомлення від газових компаній про стрімке підвищення тарифів – до понад 65 тисяч гривень за тисячу кубів.
Підприємець з Чернівців Віталій працює у сфері автомобільного бізнесу. Підвищення вартості газу ускладнило роботу, каже чоловік.
"Ми надаємо послуги сервісного обслуговування авто, і в собівартості нашої продукції газ становить не більше п’яти відсотків. Та в будь-якому разі багатократне підвищення ціни на газ ставить нас перед необхідністю підвищувати ціни на послуги. Окрім того, доводиться посилювати режим економії. Зокрема, думати про зменшення температурних режимів у цеху...".
Леонід Мільман, керівник підприємства "Еколат", яке в Чернівцях виготовляє молочну продукцію, не використовує у своїй діяльності газ. Проте, каже підприємець, через стрімке підвищення газових тарифів для бізнесу суттєво зросла вартість і на інші джерела опалення.
"Ми використовуємо тверде паливо, – каже Мільман. – Подорожчання газу нас особисто не зачіпає, але тверде паливо теж зросло в ціні приблизно удвічі. Не в шість-вісім разів, як газ, а приблизно вдвічі".
"Підвищили ціни на хліб мінімально"У Чернівецькому хлібокомбінаті "МБ" розповіли, з якими труднощами зіткнулись через подорожчання "блакитного палива".
"Складно виживати в цих умовах, – каже заступник директора підприємства Василь Сандуляк. – Нам довелося підвищувати вартість хліба. І, зрозуміло, ми шукаємо альтернативні джерела. Окрім того, очікуємо на допомогу від держави – писали запити на міністерство, щоб, за можливості, зменшили ціну на газ для найбільших виробників хліба і хлібобулочних виробів".
"Ми підвищили ціни на хліб дуже мінімально. А могли ще більше. Бо розуміємо: що більшою буде ця вартість, тим зменшуватиметься реалізація продукції", – додав В. Сандуляк.
Керівник підприємства "Пан Індик" Петро Допіряк каже, що у зв’язку із ситуацією, яка склалася з цінами на газ, його компанії, яка реалізує індичатину, доводиться скорочувати виробництво.
"Скорочуємо посадки, ставимо менше "пташки". Не знаю, як воно буде далі, чи будемо зупинятися... Бо це ж неможливо працювати у таких умовах!" – каже підприємець. І додає, що очікував на знижку на газ від держави. Але її не дали.
"Була пропозиція з департаменту агропромислового розвитку щодо здешевлення тарифу. Але потім сказали, що курка підпадає під знижку на газ, а індик – ні. Мабуть, за логікою держави, курка – це птиця, а індик – велика рогата худоба", – жартує Допіряк.
Виробник додав, що його фірма торік закупила газ до кінця січня вартістю по 40 тисяч гривень за тисячу "кубів".
"Який буде далі тариф, не знаю. Бачу, що вартість зростає до 70-ти тисяч. За таких умов, можливо, доведеться зупинятися", – додав Допіряк.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-01-2022, 21:00
0
40 267