Міністерство охорони здоров’я України не допустило до участі у виборах ректора Буковинського державного медичного університету трьох осіб, які подавали відповідні документи.
Водночас МОЗ
допустило до участі у виборах чотирьох кандидатів: професорів Оксану Андрієць, Анатолія Гоженка, Віталія Максим’юка та Віктора Польового.
Як повідомив у Facebook керівник Науково-дослідного центру здоров’я населення та навколишнього середовища України Геннадій Маркевич, трьох інших претендентів на крісло ректора університету – Віктора Бачинського, Ігоря Геруша та Олександра Іващука –
не допустили до участі у виборах у зв’язку з тим, що вони не надали конкурсній комісії сертифікати вільного володіння українською мовою.
Професор Віктор Бачинський обурений таким рішенням МОЗ та вважає його неправомірним. Про це він розповів у коментарі кореспондентці molbuk.ua
"Ми, всі три претенденти, яких відсторонили від виборчого процесу, вважаємо, що це упереджене ставлення міністерства охорони здоров’я, і це все було чітко сплановано. Це зроблено для того, щоб основних претендентів на ректорське крісло відсторонити від виборів. Це "бюрократична машина", яка спрацювала. Однак вона є незаконною, тому що у переліку документів, які нам було необхідно підготувати, балотуючись на посаду ректора, не було вказано про сертифікат вільного володіння українською мовою.
Ми з юристами опрацювали це питання ще перед тим, як ми подавали документи. Там не було вказано, що потрібен "сертифікат", в положенні написано, що потрібне "посвідчення". Юристи пояснили, що це є документ про середню освіту. В атестаті у мене зазначено, що я вивчив українську мову на оцінку "5". Однак МОЗ вирішило зробити дещо по-іншому, і зігнати нас з дистанції, зробивши такий хитрий маневр – мовляв, потрібен сертифікат. Хоча ми писали запити, в яких запитували точний перелік документів. Нам прийшло роз’яснення, але жодної згадки про сертифікат вільного володіння українською мовою там не було. Я хочу домогтися не посади ректора, а чинності проведення виборів, адже ректора має обирати не міністерство, а колектив БДМУ", - розповідає Віктор Бачинський.
Він додав, що комісія з питань проведення виборів ректора не повідомила про неточності у документації кандидатів.
"З 1 листопада по 24 грудня був оголошений конкурс на посаду ректора. Усі кандидати подавали свої документи. У комісії було 10 днів на їх опрацювання, після чого вони мали повідомити про неточності. З їхнього боку це не було зроблено. Мені і моїм колегам 12 січня прийшла відмова. Хіба це прозорість?" - дивується Бачинський.
Ще однією причиною того, що Віктора Бачинського відсторонили від виборів на посаду ректора БДМУ, на думку МОЗ, стало те, що у нього недостатньо педагогічного стажу.
"Для мене це взагалі нонсенс! Я би рекомендував заступниці міністра охорони здоров’я Ірині Микичак, яка підписала даний документ, отримати сертифікат з арифметики. Адже вона порахувала, що у мене немає десяти років педагогічного стажу. Але насправді у мене 38 років педагогічного стажу.
Я у вузі з 1979 року, але це була аспірантура. А вже з 1983 – я став асистентом. З 1989 – я став доцентом. З 2007 року я став професором. У відомостях записано, що я завідувач кафедри "Судової медицини та медичного правознавства" більше десяти років. То тепер скажіть мені, як у мене немає десяти років педагогічного стажу?!", – обурився Віктор Бачинський.
Троє претендентів на посаду ректора БДМУ – Віктор Бачинський, Ігор Геруш та Олександр Іващук – написали заяву на ім’я міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, у якій повідомили про неправомірні дії з боку МОЗ та запропонували переглянути повторно заяви.
"Ми вважаємо, що таке рішення комісії міністерства підлягає негайному перегляду із наступних міркувань. Працівники МОЗ України належним чином не відреагували на поточні зміни в законодавстві, не внесли правок в розміщене оголошення про проведення конкурсу. З цього приводу голова організаційного комітету з проведення виборів ректора БДМУ Володимир Ходоровський звертався з листом МОЗ, однак зазначений лист було повністю проігноровано.
Фактично, відповідальні співробітники міністерства спочатку розмістили оголошення про конкурс з вимогою про надання такого неіснуючого документа, як посвідчення щодо вільного володіння державною мовою, у подальшому усунулися від надання адекватного роз'яснення щодо того, яким чином діяти претендентам з поданням такого документа. І вкінці відхилили ряд претендентів від участі в конкурсі з мотивів відсутності у них сертифікату про рівень володіння державною мовою", - зауважив Бачинський.
Професор додав, якщо з боку міністра охорони здоров’я не будуть вжиті належні заходи і ця справа не буде переглянута, то кандидати, яких відсторонили від виборів на посаду ректора, подадуть позов до суду.
Віктор Бачинський: що відомо про професораЗавідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ, начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, начальник управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА з 2003по 2005 рік.
З 1983 року по 1989 рік працює за сумісництвом асистентом кафедри судової медицини ЧДМІ, з 1989 року по 2007 рік – доцентом кафедри патоморфології та судової медицини Буковинської державної медичної академії. З 2009 по 2011 рік він – професор кафедри патоморфології та судової медицини Буковинського державного медичного університету БДМУ, а з вересня 2011 року – завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ.
Пройшов такий науковий шлях: кандидат медичних наук (1988 р.), доцент (1991 р.), доктор медичних наук, професор (2009 р.).
Автор більше 400 наукових праць, співавтор 16 монографій, співавтор п’яти навчальних посібників, 1 підручника, 18 деклараційних патентів на винаходи та 10-х посвідчень на раціоналізаторські пропозиції. Підготував 7 кандидатів медичних наук та одного доктора медичних наук.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
19-01-2022, 20:01
0
5 927