Високочастотний апарат штучної вентиляції легень для новонароджених за 1,5 млн гривень. У міському пологовому будинку на Рівненській у Чернівцях відтепер працюватиме єдине в області обладнання для медичної допомоги у складних неонатальних випадках.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу ТВА.
Чернівецький міський пологовий будинок №2 отримав нове сучасне обладнання для медичної допомоги новонародженим у складних випадках. Високочастотний апарат ШВЛ виготовили в Америці. На поставку обладнання очікували близько 9 місяців через те, що пандемія коронавірусу збільшила попит на прилади штучної вентиляції легень у світі. Оснащення вартістю 1,5 млн грн. придбали за бюджетні кошти.
"Даний апарат – це необхідне обладнання за вимогами Пакету медичних гарантій 2022, так як ми контрактовані по пакету “Медична допомога новонароджених у складних неонатальних випадках”. На сьогоднішній день по пакету медичних гарантій ми забезпечені повністю", – повідомила Світлана Ткачик, медична директорка КНП “Міський клінічний пологовий будинок № 2”.
За словами завідувача відділення інтенсивної терапії новонароджених, апарат використовується у тих випадках, коли традиційна штучна вентиляція легень є неефективною. Хоча спектр застосування приладу вузький, проте він може врятувати життя новонародженого у складних випадках.
"Цей тип апарату для високочастотної осциліторної вентиляції легень. Як правило це може бути пневмоторакс або синдром витіку повітря, напруги грудної клітини. Тобто він дозволяє врятувати життя, дочекатись пункції, приїзду хірурга. Якщо сказати простіше, він не дає розірваній легені спастися", – каже Павло Марандюк, завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених.
Анастасія Бабінцева нещодавно проходила стажування у відділенні інтенсивної терапії новонароджених однієї з французьких лікарень та отримала стипендію від французького інституту, який підтримує діяльність жінок у науці. Відділення, у якому вона стажувалась, було обладнане високочастотним апаратом ШВЛ, тому вже має практику роботи з таким обладнанням.
"Це можуть бути дітки, передчасно народжені, екстремально маленькі дітки… забезпечити адекватну вентиляцію", – повідомила Анастасія Бабінцева, лікарка-неонатологиня відділення інтенсивної терапії новонароджених.
За словами Анастасії Бабінцевої, відмінності у медичній системі Франції та України, безумовно, є, проте за рівнем знань наші лікарі не поступаються закордонним.
"Зрозуміло, що є відмінності, але, знову ж таки, за цей період я зрозуміла, що Україні є чим пишатися. В першу чергу неонатології є чим пишатися. Є куди розвиватися, але наші люди, наші лікарі, наші медсестри володіють таким високим рівнем знань, що ми можемо розвиватися. І зрозуміло, що ми потребуємо дуже, дуже великої фінансової підтримки", – додала вона.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-01-2022, 21:15
0
1 494