У платіжках за тепло від "Чернівцітеплокомунерго" з’явилися нові нарахування, які запровадили з 1 листопада. Тепер споживачі повинні сплачувати не лише за використане тепло у квартирі, а й абонплату, за місця загального користування та втрати теплової енергії у будинку.
Про це розповів начальник "Чернівцітеплокомунерего" Ігор Ніколенко.
Нові нарахування у платіжках чернівчани побачили у грудні.
"Нарахування запровадили 1 листопада цього року, хоча ці зміни затверджені у законі ще у 2017 році", - пояснив Ігор Ніколенко.
Абонплата: за що будемо платитиВсі споживачі відтепер будуть платити за абонентське обслуговування, причому впродовж року.
"Абонентська плата - це оплата за витрати підприємства при укладанні договорів зі споживачами, нарахуванні платіжок, проведенні роботи з боржниками, а також витрати за облуговування внтурішньобудинкових мереж", - зазначив Ігор Ніколенко.
Ця оплата відрізняється для будинків з тепловим лічильником і без теплового лічильника.
"Кабміном встановлений граничний розмір абонплати 33,74 гривні. На підприємстві "Чернівцітеплокомуненерго" затвердили свою калькуляцію. Абонплата для будинків, які оснащені тепловими лічильниками, становить 21,62 гривні. Житлові будинки, у яких немає теплового лічильника, будуть сплачувати абонплату 11,36 гривні", - озвучив цифри Ігор Ніколенко.
Ігор Ніколенко пояснив, чому відрізняються нарахування абонплати.
"У попередні роки прилади обліку теплової енергії, тобто загальнобудинкові лічильники тепла, перебували на балансі споживачів. Вони за власні кошти повинні були повіряти лічильник. Із запровадженням абонплати, теплові лічильники буде обслуговувати підприємство "Чернівцітеплокомуненерго"", сказав керівник підприємства.
Місця загального користування: за що будемо платити
Також платити за тепло будуть і ті мешканці будинку, які відключилися від центрального теплопостачання.
"Деякі квартири від’єдналися від послуг централізованого опалення. З листопада вони теж отримують нарахування від "Чернівцітеплокомуненерго". Адже такі споживачі не звільняються від оплати витрат теплової енергії у місцях загального користування будинку", - зазначив Ігор Ніколенко.
Оплата розраховується за затвердженою методикою. Залежно від поверховості вираховується відсоток до плати за загальноспожите тепло у будинку.
"Наприклад, в одноповерховому будинку оплата місць загального користування становить 20% від загальної кількості використаного тепла. Якщо будинок за місяць спожив 3 гігокалорії вираховується 20% від цієї кількості і множиться на тариф. Ці витрати розподіляються пропорційно на усі приміщення та квартири в будівлі. Мешканці багатоквартирного будинку є співвласниками даного будинку і вони повинні сплачувати за місця загального користування", - сказав Ігор Ніколенко.
Якщо у місцях загального користування немає опалювальних приладів, оплата не нараховується.
Втрати теплової енергії: за що будемо платити
Також усі мешканці будуть оплачувати за функціонування внутрішньобудинкової мережі.
"Ця оплата враховує втрати теплової енергії з трубопроводів, де циркулює теплова енергія по будинку. Розрахунок так само здійснюється, відповідно до відсотків і залежно від типу під’єднання до будинку. Наприклад, якщо у будинку встановлений тепловий пункт з погоднім регулюванням, то на цю оплату береться 5% від загальноспожитого обсягу тепла, якщо без погоднього регулювання - 15%. Але у Чернівцях лише 12 індивідуальних пунктів. Якщо тепло постачається через котельні, у такому разі оплачується 8% від загальноспожитого обсягу тепла", - пояснив Ігор Ніколенко.
У "Чернівцітеплокомуненерго" наголосили, що навіть квартири, які від’єднані від центрального опалення, відповідно до вимог закону, мають здійснювати оплату за місця загального користування а також за втрати теплової енергії з внутрішньобудинкової системи. І це обов’язкові сплати, інакше будуть нараховувати штрафні санкції.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-12-2021, 10:19
0
10 676